Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich zgromadzonych na tagach, mam pytanie do posiadaczy ekspresu Nivona 756, jaki jest zasięg bluetooth, czy naprawdę będę mógł zrobić kawę z odległości około 10 metrów? Samo bluetooth ma taki sobie zasięg, a ekspres ma stać w rogu kuchni, a sypialnia jest po drugiej stronie piętra. Mam wrażenie, że mogli to wymyślić po wifi ;) Zna ktoś dokładne wymiary tego ekspresu?

#pytaniedoeksperta #pytanie #kawa #ekspresdokawy
  • 42
@sskowron: Więc zastanawia mnie właśnie, na plaster robić kawę z drugiego końca mieszkania, jeżeli najpierw musisz postawić na nim szklankę, nie możesz czekać za długo, bo się wyłączy i przepłucze do niej oraz chcesz ją zdjąć z ekspresu zaraz po zaparzeniu?
@westsajd: @Kulek1981: o kurczątko, czyli jednak feature taki nie do końca fajny :) Co jaki czas takie płukanie się odbywa? Przytoczę sytuację z życia kiedy parzenie kawy przez bluetooth może być wykorzystane: żona gdy uśpi dziecko, chce wypić kawę, z racji tego że dziecko śpi na rękach to w trakcie usypiania klika na telefonie żeby zrobiła się kawa. Będzie to w środki dnia, niekoniecznie o poranku.
@sskowron: Zwykle ekspresy wyłączają się po jakimś czasie. Jeżeli postawi wcześniej kubek i zaparzacz nie zdąży wystygnąć to ok, ale usypianie dziecka to z 30 minut czasem. Porcja kawy zostanie wtedy zalana zimną wodą na początku, by po chwili przyszła powolna fala wrzątku. Pomysł spoko, ale kawa wyjdzie co najwyżej średnia.
: podstawic wieczorem szklankę a rano zdalnie odpalić ekspres. I po problemie


@owocowazielonka: o ile masz wyłączone płukanie, jak nie, to smacznej kawusi( ͡° ͜ʖ ͡°), po za tym nie da się zdalnie odpalić, nadal trzeba wpierw włączyć przyciskiem

Co jaki czas takie płukanie się odbywa?


@sskowron: każdorazowe włączenie i wyłączenie urządzenia (o ile nie masz wyłączonej tej opcji)
@jempierozki: @westsajd: @Kulek1981: a jak to wygląda z wiekiem ekspresu? Z którego roku pochodzi 756? Jest w tym jakaś analogia? Przyznam, że wahanie jest pomiędzy 756 a Melitta Passione OT F53/1-102, teraz pytanie co lepsze, czy te 10 kaw jest warte rozważenia? Czy jednak 756 wystarczy?
@sskowron: nie ma dużej różnicy cenowej między passione ot a 756, do tego często melitta jest na promo za 2199, raz widziałem za 2019 (w tych nocnych wyprzedażach rtv euro), 756 to 759 bez filtra i pojemnika na mleko w zestawie więc już trochę lat ma
@jempierozki: łooo panie, ten twój to jakiś pro sprzęt chyba jest, 18 kaw robi :D model OT dostał nagrodę best product 16/17, więc 3/4 lata na rynku. Pytanie bardziej brzmi czy martwić się tym czy jednak tym się w ogóle nie sugerować?

@Winlux wiesz jak głośny jest młynek Melitta OT?
Pytanie bardziej brzmi czy martwić się tym czy jednak tym się w ogóle nie sugerować?


@sskowron: nie sugerować, nie wiem w czym miałby być gorszy taki kilkuletni sprzęt, nawet więcej, wiadomo już co w nich może być nie tak, więc nawet lepiej
@jempierozki: oczywiście, z ekspresów piję kawę jedynie w pracy, tam mamy Nivony 573 i 568, to są chyba jakies archaiczne modele bo nigdzie info o nich nie znalazłem, kawa w obydwóch jest ta sama ale jednak smak jest troche inny :D