Wpis z mikrobloga

Największa beka z tych co się plują, że kraje mające w przeszłości masę kolonii mają murzynów w swoich reprezentacjach. Jak w ogóle mogą grać dla Francji albo Anglii skoro są czarni? Czyli jesteś np. takim Mekambe. Urodziłeś się we Francji, jesteś wychowankiem PSG i przez wiele lat grasz w Paryżu jako najlepszy zawodnik klubu. Zdobywasz Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata z reprezentacją narodową Francji. Jesteś wizytówką kraju i jego stolicy na całym świecie mimo tego, że masz zaledwie 25 lat.

A tu jakiś P0lus z wykopu jeden z drugim, cieć ze Wschodniej Europy, który w Paryżu może co najwyżej sprzątać kible na dworcu. Pracujący od 25 lat jako robol w okolicach minimalnej powie Ci, że nie jesteś Francuzem i nie możesz grać dla Francji, ponieważ masz inny kolor skóry XDDDDD

#mecz #bekazpodludzi
Lambo994 - Największa beka z tych co się plują, że kraje mające w przeszłości masę ko...

źródło: image

Pobierz
 • 100
 • Odpowiedz
@Lambo994 Dodajmy, że w każdym z tych państw czarnoskórych jest mniej niż białych. Polaczki z piwnymi brzuchami mają kompleks, że murzyni są bardziej atletyczni, zdolniejsi i r00chają białe kobiety. Taka jest prawda futbolu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
 • Odpowiedz
@Lambo994 Czarny jest bezrobotny, albo mało zarabia, nie poczuwa się do przynależności do państwa? Źle. Osiągnął sukces, jest bogatym sportowcem, wizytówką lokalnej drużyny i poczuwa się do grania dla kraju? Też źle.

Dla nich chyba po prostu istnienie czarnoskórych to problem.
 • Odpowiedz
 • 3
Tak czytam wasze wpisy, polaczki, sprzątanie kibli.


@lumpex200: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość Polaków pracujących w Niemczech, Holandii czy Francji delikatnie mówiąc inteligenckich zawodów nie wykonuje. A w tych krajach są ich miliony. Fakt, że 10 otworzy prężne firmy i zatrudnia rdzennych mieszkańców nie zmienia tego, że 1000 czy 10 000 innych w tym samym czasie idzie na kacu zbierać ziemniaki albo mieszać cement w betoniarce. I
 • Odpowiedz
 • 2
skad ty zes wytrzasnal, że on jest wychowankiem PSG?


@revantes: Mój błąd. Przepraszam. Wychowanek As Monaco. No tyle, że to również jest Francja i francuski klub a nie Unga Bunga w Afryce. Generalnie chodzi o to, że chłop związany z Trójkolorowymi od dziecka. A jakiś pajacyk z kołchozu powie, że on z Francją nie ma nic wspólnego ;)
 • Odpowiedz
@Lambo994 mi się wydaje, że rywalizacja międzypaństwowa w sporcie ma na celu wyłonić w którym miejscu rodzą się ludzie mający bądź nie, talent i predyspozycje do tego sportu. Jaki sens ma więc jak Polska kadra przegrywa z krajem gdzie połowa reprezentacji to Afrykanie? To pokazuje tylko, że tam gdzie są większe pieniądze, ten wygra. Im bogatszy kraj tym więcej mekambe się do niego zjedzie, im więcej mokebe jest w kraju, tym
 • Odpowiedz
@jankowalski811 Przecież, na przykładzie Francji, oni się niemal wszyscy urodzili we Francji a ci którzy się nie urodzili (z 2 zawodników takich jest chyba) spędzili w niej większość życia i są produktem francuskich szkółek piłkarskich. Ich sportowy sukces to sukces Francji, a nie krajów z których pochodzą ich rodzice.
 • Odpowiedz
Największa beka z tych co się plują, że kraje mające w przeszłości masę kolonii mają murzynów w swoich reprezentacjach. Jak w ogóle mogą grać dla Francji albo Anglii skoro są czarni?


@Lambo994: no tak, właśnie dlatego francuska drużyna od dziesiątek lat jest właśnie czarna - tak jak w 1900 roku
conamirko - >Największa beka z tych co się plują, że kraje mające w przeszłości masę ...

źródło: France_football_1900

Pobierz
 • Odpowiedz
 • 8
@jankowalski811: Tylko, że większość tych Afrykanów urodziło się już w Anglii, Francji, Holandii i w wielu przypadkach nawet ich rodzice już się tam urodzili. Nie przyjechali w wieku 20 lat z dalekiego kraju i dostali paszport, ponieważ byli dobrzy w piłkę. Tylko mieli obywatelstwo angielskie, francuskie, holenderskie od urodzenia. A wybili się ponieważ byli ponadprzeciętni w kopaniu balona, czyli najpopularniejszej obecnie dyscyplinie sportowej na świecie.

U nas też grał Olisadebe
 • Odpowiedz