Wpis z mikrobloga

MIrki najprawdopodobniej mój syn urodziny sie w sylwestra. I gdy dziecko się tak rodzi jest możliwość dla rodziców wyboru czy chcą go zapisać ze urodził się 31 czy juz 1 nowego roku. I zastanawiam się z żoną jak dla niego byłoby lepiej i sam nie wiem. W sumie nie ma to dużego znaczenia raczej . Ale nie wiem czy za 15 lat jak.mu powiem ze urodził się 31 a zapisałem 1 nie będzie mieć żalu. Co myślicie? #kiciochpyta #sylwester #dzieci #problemypierwszegoswiata
  • 131
gdzies czytalem ze jak graja w pilke dzieciaki, to najlepsze zazwyczaj sa najstarsze. Talentu nie doda, ale bedzie wiekszy i silniejszy niz koledzy.


@qusqui21: dokładnie. To jest zwłaszcza widoczne właśnie w drużynach juniorskich. Zazwyczaj jak jest drużyna z danego rocznika to najwięcej jest tam dzieciaków urodzonych w pierwszym półroczu, a najmniej tych urodzonych w listopadzie czy grudniu.

A co do samego zapisywania. Moja nieżyjąca już babcia urodziła się jeszcze przed II
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demiurg34:

Zrób tak, żeby był najstarszy w klasie. Zobaczysz, inne dzieciaki 120cm, ledwo czytają, a Twój 170cm i napisał kontynuację psa co jeździł koleją.

Nie #!$%@? tego.
@demiurg34: Urodziłem się 31 grudnia, ale wolałbym urodzić się 1 stycznia.
Szybciej możesz kupić alko, zrobić prawo jazdy niż twoi koledzy z klasy.
Dodatkowo masz cały rok więcej dzieciństwa, niż osoba z 31 grudnia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@StatystycznyKowalski przecież mogłeś sobie zrobić normalnie urodziny nawet 15 grudnia, data to tylko cycerka. Uch, w ogóle to najlepiej sobie przesuwać urodziny w okolice początku lata, wszyscy wtedy czas maja, a i pół roku do świąt - to rodzicom najłatwiej z prezentami będzie
@demiurg34: ja urodziłam się 31 właśnie i rodzice mieli wybór, zapisali mnie normalnie na 31 grudzień. normalnie poszłam do przedszkola i normalnie (po testach dojrzałości szkolnej) do szkoły i za to jestem mega wdzięczna rodzicom. Nie wyobrażam sobie jakby mnie zapisali celowo na 1 stycznia. Zawsze sobie tłumaczyłam że o matko jakby mnie zapisali na styczeń to byłabym dopiero w pierwszej liceum (będąc juz w drugiej) o matko dopiero bym mature
@demiurg34: Ze mną do klasy w liceum chodził chłopak z 31.12 poprzedniego rocznika. Pierwszy miał osiemnastkę, pierwszy zrobił prawo jazdy. Nie wiem jak to jego rodzice załatwiali, ale szedł tym tokiem przez całą swoją szkolną edukację od zerówki.
@demiurg34: Jestem urodzony po 20 Grudnia i uwazam, ze przez caly okres szkoly lepiej byloby gdybym byl ze stycznia. Wiele czynnikow. Dopiero jak jestem dorosly to widze benefity bycia z grudnia (poczucie bycia mlodszym) przy czym to bardziej urojenie niz jakas korzysc.