Wpis z mikrobloga

Baby to takie materialistki, że masakra. Mam 3 koleżanki w wieku 25-35 lat, wszystkie trzy mężatki. Tak się składa, że mężowie wszystkich trzech pracują za granicą - jeden jest jakimś podwykonawcą i pracuje w budowlance w Niemczech, drugi jest kierowcą tira i sra do żwira i robi trasy po krajach UE, a trzeci pracuje w czymś w rodzaju tartaku/hali produkcyjnej w Norwegii i wykonuje drewniane, duże elementy i podzespoły do różnych rzeczy. W każdym bądź razie chłopaki ciężko pracują za granicami naszego kraju, zarabiają bardzo dobre pieniądze, ale oczywiście coś kosztem czegoś - w Polsce są albo tylko na weekendy i święta, czasami raz na jakiś czas zjeżdżają na tydzień i znów tyra na Zachodzie.

No i do tej pory uważałem, że dziewczyny w sumie spoko laski, ale oczywiście życie zweryfikowało moje poglądy, bo patrząc na nie to wychodzi, że ci faceci jebią ciężko, żeby swoje damulki utrzymywać w Polsce. Jedna z nich to w ogóle z pogardą powiedziała, że jak facet nie zarobi tych minimum 5k miesięcznie no to on nie jest facet i jak on sobie wyobraża utrzymać rodzinę. Myślę sobie ja #!$%@?, jestem z małej miejscowości, tutaj 5k miesięcznie to zarabiają co najwyżej dyrektorzy banków, jakieś urzędasy czy właściciele firm. Wiem, że może w Warszawie czy innym mieście wojewódzkim 5k na rękę nie robi aż takiego wrażenia, ale w miejscowości 20k mieszkańców niektórzy za 5k to daliby się pokroić. Ja sam mam nieco więcej, ale to i tak tylko dlatego że sobie dorabiam po godzinach i w weekendy, byłoby mi ciężko normalnie w jednej firmie pracując 40h tygodniowo tyle zarobić. No ale co to znaczy "utrzymać rodzinę", a ona do tego utrzymywania rodziny się nie dorzuca, przecież jest rodzicem i matką dzieci? Zadałem takie pytanie, że skoro jej mąż zarabia 5k i musi utrzymywać rodzinę to czy ona też te 5k na rękę ma, żeby wspólnie z mężem, jako jedno z dwójki rodziców rodzinę utrzymywać? Oczywiście inba się zrobiła taka, że wyszedłem na #!$%@?, że ona się przecież DOMEM zajmuje i jak ona ma to pogodzić. To mówię niech mąż zjedzie do Polski, zacznie zarabiać te 3-4k, Ty zarobisz z 3-4k i będziecie mieli więcej niż teraz, a domem będziecie się zajmować wspólnie - OHOHOHO #!$%@?, TO NIE TAKIE PROSTE, BĘDZIESZ MIAŁ RODZINĘ TO ZOBACZYSZ!!!! Nie no, wiadomka wygodniej robić za 1800zł na rękę, resztę mąż doniesie.

Zapomniałem wspomnieć, że te wszystkie trzy dziewczyny mają wspólne konta ze swoimi mężami. I laska nr 2 ostatnio sprawdza w apce mobilnej czy przyszła kasa jej męża i co się okazało przyszło prawie 300 euro mniej niż zwykle. Laska od razu telefon i dzwoni do męża i go #!$%@? przy ludziach, że jak to 300 euro mniej, że ona planowała kupić nowa pralkę, bo stara już ledwo działa, a w ogóle on jej obiecał że zabierze ją w tym roku na wakacje, bo dawno nigdzie nie byli, a teraz 300 euro mniej przyszło. Gość tam się podobno tłumaczył, że się rozchorował, a że tam nie ma jakiś zwolnień lekarskich i urlopów, bo robi tak jakby na swoim to po prostu 2 dni przeleżał z gorączką i zarobił te 300 euro mniej. To laska ze łzami oczach telefon odrzuciła, cała czerwona mówi że on jest chyba niepoważny, że TO AŻ 300 EURO, jeszcze włączyła apkę kalkulatora i sprawdziła na szybko kurs euro i że właśnie ONA JEST W PLECY PONAD 1200ZŁ! ONA, rozumiecie?

Laska nr 3 jeszcze niczego nie odwaliła, ale podobnie jak pozostałe dwie koleżanki pracują w Polsce za jakieś - tak podejrzewam - 2-2.5k. I nie wiem czy to ja jestem #!$%@?ęty, ale przestałem się już dziwić dlaczego ja jestem sam. No jakbym miał tyrać na takiego darmozjada to bym się chyba pewnego dnia po prostu powiesił na gałęzi. I oczywiście głównie winię te laski, ale ci ich mężowe to takie cucki że głowa boli, tak sobie dać w kaszę dmuchać przez jakąś babę, tragedia.

#niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #materializm #pieniadze #pracbaza
  • 130
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PaulStanley: podpisuje się pod wszystkim co napisałaś. Mądre i niezależne (albo po prostu normalne) kobiety po prostu mają przes*ane, faceci często od takich stronią z powodu licznych kompleksów. Na szczęście doszłam już do etapu świadomości, że nie ma nic gorszego od faceta z kompleksami, który prędzej czy później będzie próbował dowartościować się kosztem różowej, dlatego czekam cierpliwie na chada 15k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@auinette (oraz w sumie @PaulStanley): A jesteś w stanie zaakceptować fakt, że mężczyźni mają dokładnie tak samo? Mnie np. zraża do kobiet taka bierność i paswność. Nienawidzę takiej typowej "mimozy", która ciągnie się za Tobą jak... już nie powiem co :P

Ja sam jestem takim facetem, jaką ty siebie uważasz - mieszkam sam, jestem w pełni zaradny, zarabiam ok (może nie 15k, ale w lutym zaczynam nową pracę i będę już
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thus: jeżeli masz kompleksy bądź inne problemy ale pracujesz nad nimi to raczej mądrej różowej nie powinieneś nimi zrazić. Niestety większość niebieskich z problemami ani myśli o pracy nad sobą - wolą znaleźć sobie różową na której będą się wyżywać (bardzo wielu takich spotkałam, o tyle dobrze że już nauczyłam się szybko ich rozpoznawać). W sumie ostatnio powątpiewam czy mówienie komukolwiek poza najbliższymi przyjaciółmi o swoich problemach ma sens - zbyt
@frikuu: ostatnio zarywałem do panny, co jeszcze nie skończyła liceum. Rozmowy jako-tako, nawet się kleily, z wyglądu super, jej też się podobałem, no ale zeszło na temat zarobków w małżeństwie czy coś w ten deseń, w pewnym momencie wypaliła, że mąż musi zarabiać 8000zł, bo 5000 to za mało, a ona sama nie wie gdzie będzie pracować, bo chce żeby mąż ją utrzymywał, a ona „zajmowałaby się domem” ( ͡°
2 dni przeleżał z gorączką i zarobił te 300 euro mniej. To laska ze łzami oczach telefon odrzuciła, cała czerwona mówi że on jest chyba niepoważny, że TO AŻ 300 EURO,


@frikuu: tak było
@mich160: To nie doświadczenia, tylko obserwacja. Wynika z niej, że łatwiej i wygodniej jest Wam z laską, która nie ma nic do powiedzenia. Niczego nie zauważa, bo jej wątpliwa inteligencja nie pozwala jej zbytnio na myślenie. Potem widzę wysrywy, że laska chce tylko pieniędzy, a to Wy takie wybieracie. Wasz problem nie tkwi w tych laskach, tylko w Waszych wyborach. Gdybyście dobrze wybierali, to nie mielibyście z takimi do czynienia (
Taki wzorzec "leżenia i pachnienia" jest obecny jeszcze w wielu polskich rodzinach. Ludzie nie wiedzą, że to błąd i to powielają.
Mam jednak dwa zarzuty:
1. Generalizacja i dychotomia, wykonana na bardzo reprezentatywnej grupie wykopków,
2. Jest różnica pomiędzy inteligencją a byciem po prostu negatywną osobą. Może te laski wcale nie są głupie tylko im tak wygodnie? Albo mylisz takt z głupotą? Bo widzę, że przy tzw. "tępych dzidach" wspomnianych w tym