Wpis z mikrobloga

Auto już skręca( ͡ ͜ʖ ͡)

Kod po stronie Arduino jest gotowy i działa. Obsługuje ono taki funkcje jak:
-Kierunkowskaz lewo
-Kierunkowskaz prawo
-Światła awaryjne
-Przednie światła do jazdy dziennej
-Przednie światła drogowe
-Światła z tyłu do jazdy dziennej
-Światła hamowania
-Światło cofania
-Skręcanie pod danym kątem
-Ustawienie nowego środka dla serwa

Komunikacja pomiędzy RPi a Ardunio odbywa się poprzez kabel USB czyli Serial Portem. RPi wysyła do Arduino komendy które powinien wykonać Arduino. Po stronie RPi póki co zrobiłem prowizorkę by zobaczyć jak to w ogóle się sprawuje, teraz mnie czeka implementacja całej reszty a przede wszystkim zrobieniem czystego kodu. Powinniśmy się zobaczyć za 3/4 dni ponownie gdy skończę wszystko. Następnym krokiem będzie zbieranie odczytów przez Arduino i pobieranie ich przez RPi.

PS: wybaczcie za film pionowy. musiałem trzymać telefon między nogami by to nagrać. przydałby się statyw

Tag projektu: #malinoweauto

#elektronika #majsterkowanie #arduino #diy #chwalesie #lego #raspberrypi #tworczoscwlasna #programowanie
mapache - Auto już skręca(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Kod po stronie Arduino jest gotowy i działa....
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skręcanie. Niestety samo w sobie serwo ma luzy przez co ciężko wrócić idealnie na środek. ale postaram się to skorygować w miarę możliwości
mapache - skręcanie. Niestety samo w sobie serwo ma luzy przez co ciężko wrócić ideal...
  • Odpowiedz
@mapache:
Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w zabawce? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaką to ty (specjalnie z małej litery) masz ciężarowe. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?
#pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz