Wpis z mikrobloga

Auto już skręca( ͡ ͜ʖ ͡)

Kod po stronie Arduino jest gotowy i działa. Obsługuje ono taki funkcje jak:
-Kierunkowskaz lewo
-Kierunkowskaz prawo
-Światła awaryjne
-Przednie światła do jazdy dziennej
-Przednie światła drogowe
-Światła z tyłu do jazdy dziennej
-Światła hamowania
-Światło cofania
-Skręcanie pod danym kątem
-Ustawienie nowego środka dla serwa

Komunikacja pomiędzy RPi a Ardunio odbywa się poprzez kabel USB czyli Serial Portem. RPi wysyła do Arduino komendy które powinien wykonać Arduino. Po stronie RPi póki co zrobiłem prowizorkę by zobaczyć jak to w ogóle się sprawuje, teraz mnie czeka implementacja całej reszty a przede wszystkim zrobieniem czystego kodu. Powinniśmy się zobaczyć za 3/4 dni ponownie gdy skończę wszystko. Następnym krokiem będzie zbieranie odczytów przez Arduino i pobieranie ich przez RPi.

PS: wybaczcie za film pionowy. musiałem trzymać telefon między nogami by to nagrać. przydałby się statyw

Tag projektu: #malinoweauto

#elektronika #majsterkowanie #arduino #diy #chwalesie #lego #raspberrypi #tworczoscwlasna #programowanie
mapache - Auto już skręca(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Kod po stronie Arduino jest gotowy i działa....
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wiem ile dokładnie bo większość rzeczy miałem, na zasadzie odzysku to zrobiłem. to co zostało tutaj użyte to HC-SR04 x 8, RPi 3B+, 2x klon Arduino Nano, w c--j przewodów, ledy, A4988, silnik krokowy Nema17 no i LiPo


@mapache: widzę że ten model to już okolice 200zł, w tej kwocie to chyba wolę samemu druknąć coś w całości :P
  • Odpowiedz
@mapache: to zależy co masz na myśli mówiąc "od zera", na tym wszystkim dość dobrze się znam. Budowałem już dźwig, czołg i dodatkowo kilka innych projektów nieruszających się :D
Teraz chciałem pierw takiego p-----------a sklecić (https://www.thingiverse.com/thing:42198) z kamerką a później drugi już bardziej pod naukę AI. Może w formie właśnie ciężarówki, która by potrafiła sama jeździć, omijać przeszkody itd. Całość by stała wtedy w pełni na rpi zero, chyba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zerathul: od zera mam na mysli projekt :) moja tez bedzie sama jezdzic. stad czujniki. kamera tez jest, ale jeszcze nie zamontowana. ma rozpaznawac znaki i jezdzic zgnodnie z zasadami ruchu drogowego
  • Odpowiedz
@mapache: do ciężarówki pewnie użyję jakiejś dużej zabawki, bo mam taki głupi pomysł połączyć te dwa projekty i mieć np dwa dźwigi + te ciężarówkę. Wtedy ta ciężarówka by przewoziła itemki między punktami gdzie trasę z grubsza musiałaby znaleźć sama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba że udało by się ten dźwig zamontować na samym pojeździe ale to wymaga dość potężnej konstrukcji i bocznych podpór wtedy.
Ehh
  • Odpowiedz
@rennaissance: ciekawostka. serwo musiałem przepiąć na bezpośrednie 5V z reduktora napięcia bo przez gumy więcej prądu potrzebuje i arduino mi gasło przy próbie skrętu i się resetowało zmieniając tym samym port z ttyUSB0 na ttyUSB1 i tak na przemian
  • Odpowiedz
@mapache właśnie nie wiem jak się za to zabrać. Jak podpiąć do stycznika i później do Arduino czy do Raspberry. Nie znalazłem nigdzie dobrego rozwiązania, bo każdy to robił na podstawie czujników np światła albo ruchu, a ja chciałbym żeby pobierał informacje typowo że stycznika albo przycisków od sterowania i mam problem jak to zrobić i później 2 maszyny jakoś z serwerem spiąć ()
  • Odpowiedz