Wpis z mikrobloga

Po prostu dramat. Dostałem służbowego iPada. Idę do salonu Apple żeby zapytać o parę spraw
1. Jak połączyć blutuczem telefon z kompem
NIE DA SIE
2. jak przerzucić 3500 zdjęć z telefonu na iPada.
Wysłać je w mejlach :)))))))
Tak mi odpowiedzial pracownik
Zapytałem go czy dobrze słyszę ..wysłać 3000 mejli na iPada ;)?
Tak :)
3. Jak stworzyć katalog na pulpicie
NIE DA SIE
4. jak stworzyć katalog gdzie #!$%@? kolwiek..
NIE DA SIE
Ale wait wait.. jaki masz system.. ?
12
Aaaa to zmień na 13
Tam się już da
Ale na pulpicie ?
Nie .. na pulpicie jeszcze nie umiemy
5. Czy mogę ułożyć ikony pionowo bo lubię i dodać widżet zegara ?
NIE DA SIE

Na koniec powiedzial mi że może jednak oddam iPada i wezmę coś na androidzie .Sprzedawca mnie namawial żebym zrezygnował z jego produktu bo nie jest w stanie zrobić tego co konkurencja od 10 lat już ma ;)
Zaczął #!$%@?ć coś o tym że to wszystko z powodu bezpieczeństwa.

Aha .. czyli 2 mlrd. Androidów windowsów linuksow notorycznie jest okradana , atakowana , zawirusowana itd a Apple nie.

I to jest niby ten super system który miażdży konkurencję ?;)
to musi być jakaś religia

#apple #komputery
  • 396
  • Odpowiedz
@haudujudu_podane przez Ciebie współczynniki nie zmieniają faktu że mój iPhone mnie #!$%@?. Stanowisko samodzielne i nie ma nic wspólnego z posiadanym telefonem. Kierownik operacyjny też się buja z takim.ps firma firmie nie równa. iPhone iphonowi są równe:)
  • Odpowiedz
@radoskor3: czekaj czekaj :D jak tys to napisal ?

zeby przeslac zdjecia na tablet musze najpierw je zrzucic na kompa bo tablet nie umozliwia innego transferu :D
i to ja glupoty pisze?:D
bo jak dla mnie to biere tablet , lacze go po bt czy tam wifi z tel i przesylem .. oh wait... apple lepiej wie co lepsze D:
  • Odpowiedz
Kto w 2020 trzyma zdjęcia lokalnie? :D


@haudujudu_: ja. chocby dla tego ze jak jade do mojej rodziny na jakies podlasie to moge jej zdjecia pokazac. nawet tu gdzie mieszkam w uk mimo swietnego pokrycia przez transmisje danych , jest sporo miejsc gdzie internetu nie ma. codziennie do pracy jade przez takie miejsce w centrum miasta. zejdz na ziemie.
  • Odpowiedz
po co ci BT między kompem i tabletem? Wi-Fi jest bardziej stabilnym, szybszym połączeniem z większym zasięgiem.


pomylka w tekscie. mialo byc telefon a nie komputer. wyedytowalem ale wykop nie przyjal edycji. dzis wyprobowalem 3 programy do przesylania po wifi. ani jeden nie zadzialal. jeden tylko sie polaczyl ale ipad nie mial najmniejszej ochoty przyjac plikow.

2. Jak chcesz zgrać zdjęcia to przesyłasz je na iCloud, Dropboxa, Dysk Google czy jakakolwiek inną
  • Odpowiedz
@haudujudu_: to nie jest zaden problem tylko calkiem zwyczajna funkcjonalnosc w calym swiecie informatycznym poza aplem. ludzie podali tu sporo rozwiazan i wlasnie je sprawdzam. czyli spedzam kilkanascie godzin nad czyms co mozna bylo rozwiazac lekko latwo i przyjemnie. teraz tak piszesz a za pare lat apel doda ten pieprzony kabelek ( juz dodal usb c a podobno nie mozna bylo ) i mozliwosc transferu. wtedy oglosisz wszem i wobec ze
  • Odpowiedz
@haudujudu_: nie potrzebuje codziennie przeslac 3500 zdjec. ale co jakis czas kilkadziesiat. mam telefon z androidem i kompytery z windą. to co mam robic ? wszedzie instalowac oprogramowanie apla :D po co ? :D jaka temu przyswieca idea. tylko mi nie mow ze bezpieczenstwo :D
  • Odpowiedz
@RubinWwa: > ekran statusu telefonu nie jest od tego zebys zasral go swoimi dziadkowymi aplikacjami tylko to tego zeby

1. sprawdzic godzine

2. sprawdzic wiadomosci push

3. sprawdzic ile masz baterii

4. sprawdzic jaki masz zasieg

5. wygladac elegancko jako najczesciej ogladany przez ciebie ekran


jawohl!!!! her oberszturmban-aple-firer.. nie jest od zasrania apkami!!!! juz lece czyscic.. szczoteczko do zymboof.. !!!! byndzie elgansko...
  • Odpowiedz
AirDropem się da przesłać dowolny plik. Apple stawia na jednolity ekosystem i działa super jeżeli wszystko masz Apple. Takie było założenie.


@Mithrindil: jakby to bylo takie proste to by fanboje apla tak nie szaleli w tym watku ... wlasnie przetestowalem juz trzy programy do airdropa. ale zacznijmy od pomocy apla :D
wchodzisz na ich strone i zadajesz pytanie. jak przerzucic a andka na apla.
odpoiwiedz ;

bierzesz androida. podpinasz do komputera..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muchabzz: pisałem już o tym, cały ekosystem jabłkowy bazuje na tym że wszystko masz od Apple. I wtedy to działa świetnie. Standardy są tak super że każdy chce mieć swój, podobnie masz z przesyłaniem obrazu po wifi - mając Apple TV i inne urządzenia z jabłkiem wszystko jest bajecznie proste i działa super stabilnie. Jakakolwiek inna konfiguracja sprawia że musisz czesać Internet by sprawdzić jakie programy musisz poinstalowac i jakie dongle
  • Odpowiedz
@muchabzz: Nie...ale widzę, że #!$%@?łeś się jednej tezy i już do Ciebie nie dotrze żadna argumentacja. Mimo wszystko, spróbuję ostatni raz.

Problem, który opisałeś występuje w świecie IT w przypadku wielu systemów/firm/cokolwiek na wielu płaszczyznach. Chciałbyś aby dwa różne systemy/rozwoązania były kompatybilne, ale nie rozumiesz, że twórcom tych systemów z różnych powodów) wcale nie musi zależeć na kompatybilności z innymi.

Weźmy przykład system plików (wspomniany przeze mnie wcześniej) Windows NTFS i
  • Odpowiedz