Wpis z mikrobloga

Gdyby Netflix kręcił "Świat według kiepskich" Waldek byłby gejem, Mariolka miała czarnego chłopaka, Halinka byłaby silną kobietą bizneswomen a Ferdek... Ferdek byłby dalej Ferdkiem, białym heteroseksualnym nierobem chlejącym codziennie piwsko.

#film #netflix #bekazlewactwa
  • 153
  • Odpowiedz
@gofr: widocznie popierasz te ideologiczne wymuszenia, mi one sa obojętne, interesuje mnie fabula. Gdyby w takim, powiedzmy, Dr. Hausie upychali najnowsze motocykle to też bym powiedział że mi to nie przeszkadza. Seriale, dajmy na to, fantasy powinny być o serialami fantasy a nie środkiem do forsowania SWOICH poglądów. To że 90% jest spójne ale wytwórnia czuje się zobowiązana w tych 10% pokazać to z kim sypia bohater co robione w sposób
  • Odpowiedz
wytłumacz proszę


@gofr: Chodzi o zakłamywanie rzeczywistości i skalę.
Ja, gdy ogladam kolejny serial i znowu widze geje/lesbijki po prostu zaczynam sie czuć, że twórcy robią ze mnie idiote. Są po prostu ludzie, dla których spójność między filmem a rzeczywistością (czy też np. książką na podstawie której jest film) jest istotna.
Dam przykład. Jakby nagle w co drugiej produkcji Netflixa zaczęła pojawiać sie osoba z zielonymi włosami. Niby nic. Są osoby
  • Odpowiedz
Imo wszystko zależy czy dana postać w serialu jest tam naturalnie występująca czy jest dana na siłe, tylko żeby być.
Przykładowo w Another Life wątki "miłosne" są wrzucone chyba tylko po to żeby można było podkreślić, że dana postać jest innej orientacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Flypho: a Dark? Tam chyba nie było żadnych wątków homo i czarnych ludków też nie kojarzę
@kanapka_z_keczapem: najlepszy to jest wątek w serialu Van Helsing xd ludzie wybici przez wampiry, resztki się ukrywają, walczą o życie i nagle w środku lasu wesoła komuna złożona z ninja-dzieci i ich homo-opiekunów (jeden czarny) XD oczywiście jakby ktokolwiek miał wątpliwości to zaraz pojawi się scena tłumacząca, że nigdy by nie pomyśleli, że znajdą
  • Odpowiedz
Black mirror, murzyn z murzynem kocą się w grze ( _)


@Czelsiak: przecież tam była blondi i jakiś azjata. Ty w ogóle oglądałeś ze zrozumieniem ten odcinek czy prawackie urojenia za mocno wjechały?
  • Odpowiedz
  • 0
@kanapka_z_keczapem Slasher 3 sezon, tam Netflix wcisnął naprawdę wszystko co się da, para gejów, lesbijek, prześladowana muzułmanka, biały hetero "Ferdek", czarnoskórzy nastolatkowie i wiele wiele więcej...
  • Odpowiedz
  • 0
@przeciwko78
@KakaowyTaboret Ania nie Anna na podstawie Ani z zielonego wzgórza. Jest ciotka - lesbijka, kolega gej i wątek typu chlip chlip biedni czarnoskorzy niewolnicy dlaczego ich tak wykorzystujecie. Montgomery w żadnej z części nie pisala nic o orientacji a temat czarnoskorych o ile się pojawił to w późniejszych książkach, tych gdzie Ania ma już swoją rodzinę.
  • Odpowiedz