Wpis z mikrobloga

Gdyby Netflix kręcił "Świat według kiepskich" Waldek byłby gejem, Mariolka miała czarnego chłopaka, Halinka byłaby silną kobietą bizneswomen a Ferdek... Ferdek byłby dalej Ferdkiem, białym heteroseksualnym nierobem chlejącym codziennie piwsko.

#film #netflix #bekazlewactwa
  • 153
  • Odpowiedz
@gofr: Piszesz o efekcie torowania (kobiety w ciąży widzą więcej kobiet w ciąży etc). Ciężko jest zaprzeczyć temu, że Netflix wciska większość wątków LGBT na siłę i w większości przypadków nie ma to nic wspólnego z fabułą.

Dla przykładu, w serialu How I Met Your Mother również był wpleciony wątek homoseksualizmu (tutaj wersja combo, bo był dodatkowo czarny) i było to zrobione w sposób naturalny, bohater miał swoje własne wątki, dało
  • Odpowiedz
@gofr: Można to wywnioskować z mojego wpisu powyżej ale napiszę to jeszcze raz: bo jest nachalne i bez jakiegokolwiek sensu dla fabuły. Ma się wrażenie że bardzo nieumiejętnie ktoś próbuje efektu ekspozycji w Netflixie wywołując wręcz odwrotny skutek.
  • Odpowiedz
No sorry, tak wygląda świat na lewo od Polski xD polecam kiedyś pojechać, zobaczyć rasisto/homofobie


@peetee:
A co mnie to #!$%@? ma obchodzić, jak żyją ludzie w USA i jaka jest ich kultura, skoro Netflix mi sprzedaje wersję swojej usługi na rynek polski? Ja jestem w transakcji z Netfliksem klientem i to Netflix ma zabiegać o moje pieniądze. Jak 10 milionów ludzi na świecie przestanie oglądać ich chałturę to jestem pewny,
  • Odpowiedz
Ale Wy macie problemy. Nie wiem, to godzi w dobre imie prawego wykopka, ze Netflix pokazuje, ze istnieją różni ludzie? Bo wiecie, istnieją. Serio, serio. Wypieranie nic nie da.


@gofr: Dlatego w każdym serialu ma być co najmniej kilku czarnych, gej i lesbijka mimo iż czarni w takim usa stanowią kilkanaście procent a homo kilka procent? Pomyśl logicznie.
  • Odpowiedz
Serial nie jest wcale zły, ale Netflixowe fetysze na temat czarnych fallusów (Azjatów, Hindusów dziwnym trafem nie ma), są aż śmieszne.
Władca Pierścieni - elfy jak elfy, wyglądają dokładnie tak jak sobie je wyobrażano.
Władca Pierścieni wg Netflixa - połowa elfów grana przez murzynów, plus Gandalf Biały też jest czarny, na złość fanom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przeciwko78: Another Life, gdzie jeden z astronautów jest transseksualny. Transseksualizm z tego co mi się wydaje dalej jest wpisany do listy chorób psychicznych, więc słaba szansa by taka osoba mogła polecieć w kosmos.
  • Odpowiedz
@max1983:

Jakby nagle w co drugiej produkcji Netflixa zaczęła pojawiać sie osoba z zielonymi włosami. Niby nic. Są osoby z zielonymi włosami? Są.

Ale nie uwierze, że w pewnym momencie nie pomyślałbyś "WTF?! co oni mają z tymi zielonowłosymi ludźmi?" I o to mniej wiecej chodzi.

Ale homoseksualizmu nie można zestawić z zielonymi włosami. Inna szala. Przepraszam, ale pisząc takie rzeczy rysujesz autoportret ignoranta.

To nie jest tak, że ludzie którzy
  • Odpowiedz
@hiszpanskizdobywca: Nachalne? Bo pojawia się wątek, który często odgrywa istotna role (e.g. Sex Education)? Mamy odmienne zdanie. Mi to zupełnie nie przeszkadza. Uważam, ze jest to społecznie potrzebne.
  • Odpowiedz
@pawel8511: ale to nie było na siłę... w zasadzie to nawet pasowało i uważam że dobrze ten wątek wypadł a nie jestem zwolennikiem kolorowania bohaterów na tęczowo.
  • Odpowiedz
@estidi: tak samo jest choćby z Anne with na E, gdzie w drugim i trzecim sezonie opłynęli bandę czarny + gej + kwestie rasistowskie. Ale mi i tak nie przeszkadza by to oglądać
Atypowy to samo
  • Odpowiedz
@wellfix: może i nie jakoś specjalnie na siłę ale już kolejny serial Netflixa gdzie podobna akcja z kryptohomosiem odfajkowana. W Sex Education podobnie było z jednym z bohaterów. Niedługo to będzie jakiś stały schemat w serialach Netflixa.
  • Odpowiedz