Wpis z mikrobloga

Gdyby Netflix kręcił "Świat według kiepskich" Waldek byłby gejem, Mariolka miała czarnego chłopaka, Halinka byłaby silną kobietą bizneswomen a Ferdek... Ferdek byłby dalej Ferdkiem, białym heteroseksualnym nierobem chlejącym codziennie piwsko.

#film #netflix #bekazlewactwa
  • 153
  • Odpowiedz
Ale homoseksualizmu nie można zestawić z zielonymi włosami. Inna szala.


@gofr: ale mechanizm ten sam, a to miał byc przykład żebyś zrozumiał.
Jest grupa ludzi, która występuje w rzeczywistości w zdecydowanej mniejszości, a w produkcjach filmowych jest nad reprezentowana. W obu przypadkach występuje po prostu zakłamanie rzeczywistości.
  • Odpowiedz
Widzę że większość obrońców netfliksa w komentarzach ma syndrom biedaka z Europy Wschodniej i Wspaniałego Zachodu xD zróbcie wszystkim tę przyjemność i skoro na tym Zachodzie jest tak zajebiście, to wypad, kto wam każe siedzieć w tej zaściankowej Bolzdze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
A nie jest przypadkiem tak, ze przez to, ze masz z tym problem, to zwracasz na takie osoby szczególna uwagę, przez co masz wrazenie, ze widzisz je wszędzie?

@gofr: A nie ma ich wszędzie? Czy możesz podać przykład jakiegoś współczesnego filmu czy serialu, gdzie nie ma żadnego murzyna albo tęczowca?

To samo mógłbyś powiedzieć za komuny. Że ludzie, którzy mają problem z komunistyczną propagandą, wszędzie ją widzą, a ty sobie czytasz
  • Odpowiedz
Wiesz... przez to, ze kiedyś ukrywano, ze tacy ludzie istnieją, osoby takie jak Ty maja teraz z tym problem i męczą się oglądając seriale, zamiast po prostu cieszyć się fabuła. Zupełnie bez sensu.

@gofr: No właśnie, bez sensu. Po co to pokazują, skoro widzowie mają z tym problem? Jeżeli nie robią tego dla widzów, to w takim razie po co? Jedyny sensowny powód to propaganda. No albo głupota, tego nigdy nie
  • Odpowiedz
Nachalne? Bo pojawia się wątek, który często odgrywa istotna role (e.g. Sex Education)? Mamy odmienne zdanie. Mi to zupełnie nie przeszkadza. Uważam, ze jest to społecznie potrzebne.

@gofr: Przed chwilą pisałeś, że ta propaganda wcale nie istnieje, że to tylko urojenia, a teraz twierdzisz, że nie tylko istnieje, nie tylko tobie nie przeszkadza, ale nawet ją popierasz, bo według ciebie taka propaganda jest "społecznie potrzebna"?

Pogubiłeś się w zeznaniach i wyszło
  • Odpowiedz
@max1983: kurka, to jednak mogłeś wybrać inny, bo ten z zielonymi włosami nie dość, ze nie zrozumiałem, to jeszcze przez niego przyszłem Ci łatkę ignoranta. Żyjesz chyba w jakiejś innej rzeczywistości, ogladasz inne filmy i seriale. Mniejszości w filmach to nadal mniejszości. Nie są „nad reprezentowana”.
@ibilon: ale to naprawdę nie jest istotne, czy są takie produkcje. Musisz pogodzić się z tym, ze ludzie maja nie tylko biały kolor skory
  • Odpowiedz
Dostrzeż misyjność, chęć naprawy świata


@gofr: A każdy normalny człowiek ma pełne prawo ocenić serial na 1/10 jeżeli jego zdaniem obraz jest przez to #!$%@?, bo ktoś #!$%@? do niego na siłę swoją misję. I choćby nie wiem jak byś się zapierał i jakby cię z tego powodu bolało, to nie będzie wtedy ani ignorantem ani homofobem. :)
  • Odpowiedz
Musisz pogodzić się z tym, ze ludzie maja nie tylko biały kolor skory i nie są wyłącznie heteroseksualni


@gofr:
Przepraszam, ale czy ktoś tu optuje za zabiciem tych ludzi? Czy ktoś tu pisał, że tacy ludzie nie powinni istnieć albo że nie aprobuje ich istnienia?
Ustalmy kilka faktów:
- tak, czarni ludzie istnieją
- tak, geje istnieją
- tak, problem rasizmu istnieje, ALE NIE WSZĘDZIE NA ŚWIECIE
- tak, w USA
  • Odpowiedz
@Hatespinner: no niestety - jeśli ktoś oceni serial nisko tylko dlatego, że znajdują się w nim wątki LGBT+, to niestety, ale najprawdopodobniej będzie homofobem.
  • Odpowiedz
nie, logiczne myślenie


@gofr: Wsadź sobie swoje myślenie. Jeżeli chcesz kogoś o coś oskarżać to lepiej miej podparcie w danych naukowych, albo opuść ten temat bo robisz z siebie pajaca.
  • Odpowiedz
@Flypho: możesz przybić sobie żółwika z @max1983, który podał podał przykład z zielonymi włosami.

Przepraszam, ale czy ktoś tu optuje za zabiciem tych ludzi? Czy ktoś tu pisał, że tacy ludzie nie powinni istnieć albo że nie aprobuje ich istnienia?

Faktycznie. Kurka, to dobrze, że tak nie piszecie. Miło, że pozwalacie innym żyć.
  • Odpowiedz
A co mnie to #!$%@? ma obchodzić, jak żyją ludzie w USA i jaka jest ich kultura, skoro Netflix mi sprzedaje wersję swojej usługi na rynek polski? Ja jestem w transakcji z Netfliksem klientem i to Netflix ma zabiegać o moje pieniądze. Jak 10 milionów ludzi na świecie przestanie oglądać ich chałturę to jestem pewny, że świat nie straci na tym absolutnie nic, z kolei dla Netfliksa może to stanowić bardzo duży
  • Odpowiedz