Wpis z mikrobloga

Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w filmie, czarnej Fringilli oraz ogólnie że wszystko jest w porządku jak z małą Ciri biega czarny mały elf. Nie jest w porządku, jest sto kilometrów od w porządku. Nie jestem rasistą, ale jakby mi ktoś włączył film biograficzny Tupaca Shakura i grałby w nim Tom Hardy z bandamą na głowie a Biggie byłby latynosem przełączyłbym kanał środkowym palcem. Sapkowski stworzył świat, bohaterów, kulturę i obyczaje tego uniwersum, a netflix w imię poprawności politycznej wchodzi z błotem w ten świat. Niech wezmą jakąś książkę najlepiej czarnoskórego pisarza i wymienią czarne postacie na białe. Świat lewacki wraz z wykopkami zagryzłby netflixa w okrzykach o barbarzyńskim znieważeniu świata autora i rasizmowi któremu zostały podane postacie. Niech ktoś nakręci jeszcze Władce Pierścieni w którym Samuel L. Jackson jest Aragornem, a cała wioska hobbitów jest czarna. Biały niech w ogóle zostanie tylko Saruman bo był "złym białym". A tfu na waszą poprawność. #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa
Pobierz
źródło: comment_Dss4ykNlwWOOZIJ224Jhi0lzGMfJsvhu.jpg
  • 98
@PoncjuszPijak: Tego się obawiałem (nie będę pisał pod Twoim postem sprzed 8 godzin :>), kiedy usłyszałem ten cytat. I jeśli się nie mylisz - może być kiepsko. Ale nadal jestem dobrej myśli. Mimo wszystko.