Wpis z mikrobloga

Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w filmie, czarnej Fringilli oraz ogólnie że wszystko jest w porządku jak z małą Ciri biega czarny mały elf. Nie jest w porządku, jest sto kilometrów od w porządku. Nie jestem rasistą, ale jakby mi ktoś włączył film biograficzny Tupaca Shakura i grałby w nim Tom Hardy z bandamą na głowie a Biggie byłby latynosem przełączyłbym kanał środkowym palcem. Sapkowski stworzył świat, bohaterów, kulturę i obyczaje tego uniwersum, a netflix w imię poprawności politycznej wchodzi z błotem w ten świat. Niech wezmą jakąś książkę najlepiej czarnoskórego pisarza i wymienią czarne postacie na białe. Świat lewacki wraz z wykopkami zagryzłby netflixa w okrzykach o barbarzyńskim znieważeniu świata autora i rasizmowi któremu zostały podane postacie. Niech ktoś nakręci jeszcze Władce Pierścieni w którym Samuel L. Jackson jest Aragornem, a cała wioska hobbitów jest czarna. Biały niech w ogóle zostanie tylko Saruman bo był "złym białym". A tfu na waszą poprawność. #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa
Padoks - Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w fil...

źródło: comment_Dss4ykNlwWOOZIJ224Jhi0lzGMfJsvhu.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@dqdq1: to najgłupszy argument obrońców politycznej poprawności jaki się powtarza pod wpisami o wiedźminie. To że świat jest wyimaginowany, nie oznacza że nie rządzą nim jakieś z zasady. No i ten argument ad personam na koniec, żałosne...
  • Odpowiedz
@dire: To że autor zaczął od swojego ad personam co samo w sobie już cię nie rusza?

Tak, świat serialu rządzi się swoimi prawami. Gratuluję odkrycia. Chcesz medal z ziemniaka?
  • Odpowiedz
@Padoks: Ziom, ale to jest netflix ;) I tak moim zdaniem zrobili wiedźmina na tyle białego, na ile się dało, żeby odhaczyć "diversity" (a nie oszukujmy się, bez tego nikt by nie dał kasy). Czarni aktorzy są poza Vigo obsadzeni w rolach drugoplanowych i epizodycznych.
Większym problemem jest nuda wiejąca z wątku Yen, bardzo słabo zarysowany konflikt między rasami (gdzie akurat neflix mógł to dużo bardziej rozdmuchać, a nie poświęcić
  • Odpowiedz