Wpis z mikrobloga

Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w filmie, czarnej Fringilli oraz ogólnie że wszystko jest w porządku jak z małą Ciri biega czarny mały elf. Nie jest w porządku, jest sto kilometrów od w porządku. Nie jestem rasistą, ale jakby mi ktoś włączył film biograficzny Tupaca Shakura i grałby w nim Tom Hardy z bandamą na głowie a Biggie byłby latynosem przełączyłbym kanał środkowym palcem. Sapkowski stworzył świat, bohaterów, kulturę i obyczaje tego uniwersum, a netflix w imię poprawności politycznej wchodzi z błotem w ten świat. Niech wezmą jakąś książkę najlepiej czarnoskórego pisarza i wymienią czarne postacie na białe. Świat lewacki wraz z wykopkami zagryzłby netflixa w okrzykach o barbarzyńskim znieważeniu świata autora i rasizmowi któremu zostały podane postacie. Niech ktoś nakręci jeszcze Władce Pierścieni w którym Samuel L. Jackson jest Aragornem, a cała wioska hobbitów jest czarna. Biały niech w ogóle zostanie tylko Saruman bo był "złym białym". A tfu na waszą poprawność. #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa
Pobierz Padoks - Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w fil...
źródło: comment_Dss4ykNlwWOOZIJ224Jhi0lzGMfJsvhu.jpg
  • 98
@Padoks ja to traktuję jak dzieło na podstawie książki a nie ekranizacje książki. Tak mi się lepiej z tym żyje i maść już nie jest potrzebna...

Zmiana koloru skóry całej rasy to moim zdaniem lepszy zabieg niż wsadzanie pojedynczych czarnych w każdej rasie.

Podoba mi się Wiedźmin, uważam, że jest bardzo dobry fabularnie i aktorsko w sumie też.
@wykopowiczka69: to nie jest film o średniowieczu xD człowiek który nie rozróżnia fantasy od filmu historycznego nie jest normalny.

Człowiek który zaczytuje się w brukowcach które szukając sensacji rzucą się na jakieś absurdalne oskarżenia scotta przez może jedną, nikomu nie znaną osobę i na tej podstawie tworzy sobie obraz świata jest zwyczajnie głupi. Te newsy są tworzone bo szukacie taniej rozrywki i sensacji, to wy sobie uroiliście że jest to powszechne
@dqdq1: O wow, to już tak bezczelni się zrobiliście ze będziecie teraz twórcom imputować jakie filmy on robi i ma robić przy okazji #!$%@? się do tego jaka obsadę ma zatrudniać?
Powiem ci tak zupełnie szczerze od serca, lecz się. Jak najszybciej. Ta paranoja prędzej czy później doprowadzi do tragedii. Mam tylko nadzieje ze nikogo ze sobą na tamten świat przy okazji nie zabierzesz.
@wykopowiczka69: przeciez ty jesteś lewakiem, #!$%@? się do twórców jaką obsadę mają zatrudniać xD

Jestem zdania że gdyby to była istotna kwestia Sapkowski mógłby nie uczestniczyć w pracach albo zastrzec że nie ma tam być murzynów. Widocznie jest to kwestia istotna jedynie dla rasistów z wykop.pl a twórca nie ma z tym problemu.
@Padoks: To nie oglądaj tego. Największe sranie na wykopie jest o to kto ma jaki tam kolor skóry. Skoro tak to Tobie nie pasuje, to daj sobie spokój z oglądaniem, przynajmniej wyrazisz jakiś sprzeciw i już. Skoro Sapkowi nie przeszkadzało, to i Tobie nie powinno, a jeśli tak to tak jak napisałem: nie oglądaj.
Widocznie serial nie jest targetowany do osób, które mają problem z kolorem skóry fikcyjnych postaci. Taki sam
@Padoks: Nexflix w imie szerzenia "roznorodnosci" wciska czarne elfy i czarna Vigo, nie chodzi tu o nic innego, nie wazne czy pasuja czy nie maja byc i to widac. Tym bardziej nie pasuje to tym ktorzy grali w Wieska bo maja juz swoje wyobrazenie tych postaci.
Biały niech w ogóle zostanie tylko Saruman bo był "złym białym".


@Padoks:
Nilfgard to źli, biali fanatycy religijni, w dodatku sadyści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tylko Sapkowski brał udział w tworzeniu serialu, sam to przyklepał. Więc w zasadzie to jest świat Sapkowskiego :)


@psycho-the-rapist:
Jako konsultant. Czyli jak chcemy to się konsultujemy, a jak nie chcemy, albo zdanie autora nam nie odpowiada to mamy go w