Wpis z mikrobloga

Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w filmie, czarnej Fringilli oraz ogólnie że wszystko jest w porządku jak z małą Ciri biega czarny mały elf. Nie jest w porządku, jest sto kilometrów od w porządku. Nie jestem rasistą, ale jakby mi ktoś włączył film biograficzny Tupaca Shakura i grałby w nim Tom Hardy z bandamą na głowie a Biggie byłby latynosem przełączyłbym kanał środkowym palcem. Sapkowski stworzył świat, bohaterów, kulturę i obyczaje tego uniwersum, a netflix w imię poprawności politycznej wchodzi z błotem w ten świat. Niech wezmą jakąś książkę najlepiej czarnoskórego pisarza i wymienią czarne postacie na białe. Świat lewacki wraz z wykopkami zagryzłby netflixa w okrzykach o barbarzyńskim znieważeniu świata autora i rasizmowi któremu zostały podane postacie. Niech ktoś nakręci jeszcze Władce Pierścieni w którym Samuel L. Jackson jest Aragornem, a cała wioska hobbitów jest czarna. Biały niech w ogóle zostanie tylko Saruman bo był "złym białym". A tfu na waszą poprawność. #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa
Padoks - Brakuje mi określeń jak nazwać wszystkie osoby broniące czarnych elfów w fil...

źródło: comment_Dss4ykNlwWOOZIJ224Jhi0lzGMfJsvhu.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
człowiek który nie odróżnia elfa od realnej postaci takiej jak tupac ma inne problemy ze sobą


@dqdq1: istnieje coś takiego jak konwencja, w której granicach trzyma sie autor, nawet mimo to, że film jest kompletną fikcją. Skoro czarni pasują do ról elfów, to dlaczego np. smoka nie pokazać jako 10 metrowej świnki morskiej. Dlaczego nie? Przecież smoki są wymyślone. Łamanie pewnej konwencji jest jak policzkowanie widza. Wiemy jak wyglądają smoki,
  • Odpowiedz
@sciana: Nie ma tam 10 metrowych świnek morskich dzięki czemu nie muszę o nich rozmawiać.

Świat w którym ludzie pojawili się podczas koniunkcji sfer nie wiadomo w zasadzie skąd rozrzucając w losowych miejscach po kontynencie musi być przecież pozbawiony czarnych. Absolutnie logiczne że taka magiczna okoliczność zabiera jedynie białych, a jeśli już zabiera czarnych to rozrzuca ich według ściśle rasowych kryteriów.

Przykro mi że ktoś zabrał ci dzieciństwo i olał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Padoks: w sumie to czarny charakter, jakim jest tu Fringilla, gra czarna aktorka. ;) Dla mnie trochę strzał w kolano.
  • Odpowiedz
@dqdq1: nie, to wy macie problemy wydzierając się na scotta ze robiąc film o średniowieczu, nie szuka na kastingach murzynów.
No ale każdy powód dobry, żeby komuś zainsynuowac chorobę psychiczna w zdziczałej i zajadłej próbie obrony tej chorej propagandy, c’nie?
Ha tfu na ciebie.
  • Odpowiedz