Wpis z mikrobloga

@mamajasia12: @wykops2: Dostać wezwanie do zapłaty (bo to nie mandat) a zindentyfikować dłużnika, w dodatku zmusić go, żeby zapłacił to druga sprawa. Rozumiem, jakieś opłaty itd. wolność gospodarcza, ale to wygląda na sposób na wyciągnięcie kasy od nieuważnych
  • Odpowiedz
Rozumiem, jakieś opłaty itd. wolność gospodarcza, ale to wygląda na sposób na wyciągnięcie kasy od nieuważnych


@djtartini1: nie, to sposób na finansowanie parkingu. Przecież parking za 3zł za godzine na 100 miejsc nie będzie zarabiał.

A zasady są proste, nie masz bileciku, płacisz, nie pasują zasady, parkuj na trawniku i płać do 3000zł mandatu xD

Powoli planujemy wprowadzić na naszym osiedlu kary za parkowanie na dziko w garażu, 500zł za każdy
  • Odpowiedz
@PC86: no i niech policja dochodzi, kto to założył. Przecież żadne z pracowników sklepu ani tym bardziej właściciel. Zostawiła samochód na prywatnej posesji to ma pecha, ja nie mam obowiązku pilnować jej samochodu na mojej posesji. Ale raczej mam prawo zadzwonić na policję i powiedzieć, że parkuje na niej nielegalnie.
  • Odpowiedz
@wykops2 musi zapłacić, ale ja sam się nacialem i wiem co czujesz. "mogła pobrać bilet" cwane wykopki. Podjeżdża się latami pod jakiś sklep i na na przykład kompletnie nie patrzę na otoczenie z uwagą. Lece z automatu do sklepu. Sam się złapałem na mandat pod netto, robiąc tam zakupy, bo nagle wstawili parkomat,ktorego nie zauważyłem. Ale nic nie poradzisz, przelknij to.
  • Odpowiedz
@zasadzka01: ale tutaj chodzi też o fakt, że ona skorzystała z parkingu biedronki a wcale tam na zakupy nie poszła. inaczej zawsze można się na pewno dogadać jakoś. paragon, nagrania z monitoringu czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@wykops2 u mnie są dwa takie parkingi pod netto, tylko dla klientów sklepu po wcześniejszym pobraniu biletu. Jeżeli tego nie zrobisz to 90zl za godzinę. Nic nie zrobisz trzeba zapłacić
  • Odpowiedz
@wykops2 miałem podobną sytuację ale szedłem na zakupy do tego sklepu gdzie był parking, konkretnie Aldi. Napisałem do nich maila ze to próba wymuszenia (xD) bo byłem dosłownie w tym sklepie z minutę, nic nie kupiłem i nie miałem paragonu ( pytali o to) i po krótkiej dyskusji kobita odpisała że anulują wyjątkowo. 3 lata temu, do dziś cisza.
  • Odpowiedz
@wykops2: też dostałem jakiś czas temu... Zgodnie z przeznaczeniem parkingu parkowalem czyli na zakupy w biedrze... Napisałem maila, dodałem nawet skan rachunku z biedry. Reklamacji nie przyjeli bo pobranie biletu jest obowiązkowe i musiałem zapłacić.
Pro tip: jak krucho z kasą bo święta i w ogóle to napiszcie maila z reklamacją, rozpatrywanie tego zajmuje im ok. miesiąc a do tego czasu termin spłaty jest zamrożony także jest czas żeby się finansowo
  • Odpowiedz
no i niech policja dochodzi, kto to założył. Przecież żadne z pracowników sklepu ani tym bardziej właściciel. Zostawiła samochód na prywatnej posesji to ma pecha, ja nie mam obowiązku pilnować jej samochodu na mojej posesji. Ale raczej mam prawo zadzwonić na policję i powiedzieć, że parkuje na niej nielegalnie.


@WhiskeyIHaze: powodzenia
  • Odpowiedz