Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy #intermittentfasting i opychanie się najwięcej popołudniu/wieczorem - co często można zaobserwować u osób na IF - to taki dobry pomysł? No nie bardzo.

https://medium.com/lifeomic/late-dinners-make-you-sicker-a-case-for-breakfast-and-early-time-restricted-feeding-8e2e0955fa44

TL;DR ustawieniem okna paszowego wcześnie w ciągu dnia z większymi posiłkami najpierw (early Time Restricted Feeding) to zacna taktyka dla zdrowia - kontra cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, etc., w której pozytywny efekt IF i jedzenia wcześnie są w synergii (nakładają się).
Późne okno paszowe zaś ma negatywne skutki co znosi istotnie benefity IF.

#dieta #mirkokoksy #gotujzwykopem
  • 5
@szpongiel: jak zwykle artykuł wyciąga zbyt daleko idące wnioski, przyrównując do ekstremów. W badaniu jest porównanie 6h eTRF do 12h, a nie eTRF do takiego samego lTRF. Więc wiemy że TRF jest dobry, oraz wiemy że jedzenie późno wieczorem nie jest dobre. Ale to wcale nie daje konkluzji że lepsze jest 8:00 - 14:00 od 10:00 - 16:00 albo 12:00 - 18:00. Więc wcale nie mamy odpowiedzi na to czy śniadanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeśli weźmiesz przedział 12-18 i jesz tak, że ostatni posiłek największy, a w kimono przed północą albo nawet i o 22, to raczej będzie gorsza opcja. A tak właśnie dużo (większość?) ludzi robi na IF.

BTW. Fajny nick xD
@szpongiel: Idź spać głodny. Raz #!$%@? zjadłem całe zapotrzebowanie do 14stej i później już nigdy tego nie powtórzyłem. Nie mogłem #!$%@? zasnąć, wierciłem się całą noc, a jak nadszedł poranek, to a jakże #!$%@?łem odczekałem do 6 i poszedłem do sklepu nakupić gówna i się #!$%@?ć, pamiętam jak zrobiłem racuchy smażone na głębokim oleju smarowane nutellą i po tym jak zasnąłem obudziłem ok 20stej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skogyr: radykalna zmiana nawyków z dnia na dzień to nie jest bułka z masłem. Zanim różne "zegary" w organizmie się przestawią to taka akcja raczej nie jest nietypowa
@szpongiel: Nie uśniesz bez żarcia, chyba, że już będziesz ostro przepalony. o 14 kończysz duży posiłek, załóżmy że insa pracuje jeszcze do do 20. Co i tak uważam, że jest mocno przesadzonym czasem. Spać kładziesz się o 22-23, do tej pory w wyniku niskiego poziomu insuliny, braku dostępności energii, zaczynają Ci się wydzielać katecholaminy. Zamiast spać to masz ochotę iść szukać żarcia, albo zapolować ;)

Ja nie mam problemu z przejściem