Wpis z mikrobloga

UWAGA! Kto chce wziąć udział w kolejnym konkursie gitarowym na Mikroblogu? Zapisy wkrótce.
Jeżeli ktoś przegapił, to nadal można głosować w wielkim finale aktualnej edycji, którego można posłuchać tu.
#mirkoshredwars pokazały, że szrederów wśród Mirków nie brakuje. Było super (). Ale może być jeszcze lepiej. I więcej. I ciekawiej. Warto teraz uwzględnić wszystkich wykluczonych do tej pory - grających inną muzykę, albo na innych gitarach. Co powiecie na zmiany?
Propozycja to:
- zabawa pod tytułem #mirkoguitarwars i
- granie w parach solówek z dowolnym wykorzystaniem znanego motywu muzycznego.
Dostalibyście na przykład krótki, charakterystyczny kawałek z tego westernu: https://www.youtube.com/watch?v=h1PfrmCGFnk (tylko od 5 do 15 sekundy!). I musielibyście go jakoś włączyć do swoich solówek. W dowolny sposób, na dowolnej gitarze, dowolny gatunek muzyczny. Sami decydujecie co i jak gracie.
Oznaczałoby to odejście od:
- jednakowego backing tracka, który każda z par uzgadniała między sobą - każdy wybierałby dowolny albo grałby bez,
- koncentrowania się wyłącznie na szredowaniu, które oczywiście nadal zachowałoby swoje ważne miejsce w konkursie.
Każdy gra to, co kocha i w czym czuje się najlepiej i zobaczymy, kto będzie potrafił przekonać mirkopubliczność do swojego wykonania lepiej, niż przeciwnik. A muszę przyznać, że nie ma tu wykopowego głosowania w stylu "widzę plusa - daję plusa". I nie ma prostych pewników - wygra lepszy technicznie, albo lepszy feeling, czy ten który brzmi lepiej na nagraniu. No, może poza jednym pewnikiem, ale o tych światełkach w tle nie musimy teraz dyskutować #pdk (być może trzeba będzie wprowadzić zakaz stosowania takich psychotechnik kontroli nad plusami następnym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dodatkowe sugestie dołączam w komentarzach - wszystkie pochodzą od uczestników #mirkoshredwars.
Na propozycje zmian głosujcie wciskając + przy odpowiednim komentarzu poniżej.
Zaczepiłam już kilku z Was w tej sprawie i większość była na tak. Zabawne, że akurat nie pytałam o to @Czarnoksieznika, a zagrał dokładnie ten motyw, który wysłałam tym kilku osobom, w swojej solówce finałowej. Więc już nie muszę pytać, czy ktoś chciałby to zagrać na ochotnika ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo widać, że da się i może to wyjść świetnie.
Nie znajdziecie tak łatwo równie obowiązkowego i godnego zaufania organizatora. @pankos zadeklarował, że będzie nadal ogarniał całą imprezę, ale możecie zdecydować, jak ma wyglądać kolejny raz. Ze swojej strony też deklaruję chęć pomocy w organizacji, gdyby była taka potrzeba.
#gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #instrumenty #gitarabasowa #gitaraakustyczna
  • 49
Tu dają plusa wszyscy, którzy chcą wziąć udział w kolejnej zabawie, a boją się, że przegapią zapisy. Wyślę do każdego wiadomość.
Upewnijcie się, że macie odblokowane wiadomości prywatne. ustawienia -> Otrzymuj wiadomości od wszystkich. Jeżeli wolicie zostawić je zablokowane, to napiszcie teraz do mnie cokolwiek, żeby umozliwiść mi późniejszy kontakt.
@Anhed: tylko dołączenie. Jeżeli słuchałeś solówki Czarnoksiężnika z finału, to tam jest właśnie fragment melodii Morricone, który podlinkowałam wyżej. Chodzi tylko o taki króciutki motyw muzyczny.
Ktoś mi właśnie podesłał (ale oglądajcie tylko sam początek). Tak można zagrać ten motyw z "Dobry, zły i brzydki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)