Wpis z mikrobloga

@wojtoon: Bardzo dużo napisałeś, a nie przedstawiłeś żadnego merytorycznego argumentu. Zróbmy więc zabawę. Mamy określony budżet, 250k PLN. Jaki nowy samochód zaproponujesz w zamian i dlaczego? Załóżmy przebieg 1200km miesięcznie, dodaj do ceny koszty użytkowania przez 5 lat (paliwo+przeglądy gwarancyjne). Wymagania- automatyczna skrzynia biegów, adaptacyjny tempomat z utrzymaniem pasa ruchu i duży dotykowy wyświetlacz.
  • Odpowiedz
Mamy określony budżet, 250k PLN. Jaki nowy samochód zaproponujesz w zamian i dlaczego? Załóżmy przebieg 1200km miesięcznie, dodaj do ceny koszty użytkowania przez 5 lat (paliwo+przeglądy gwarancyjne).


@paprycjusz: w takiej cenie to tylko taxi/uber plus wynajem na wakacje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paprycjusz:
Po pierwsze nie kupiłbym nowego auta, bo zależy mi na niezawodności. Współczesne auta obliczone są na okres gwarancji/lizingu i potem piec na szrot. Auto dla mnie musi robić pół miliona bez awarii poza serwisem. Z tego powodu tesla też odpada. I nie mam też na myśli starego złomu. 5 lat temu można było dorwać jakieś benzynki bez gpfów, czy dwumas.
Po drugie nie kupiłbym automatu. Nigdy więcej.
Po trzecie
  • Odpowiedz
@wojtoon: Czy dobrze widzę, że właśnie przyznałeś, że każdy ma różne zapotrzebowania i należy się cieszyć, że na rynku jest wybór dla każdego? Czy nie prościej byłoby od tego zacząć, zamiast kogoś obrażać?

@lukaszzz: Aż z ciekawości sprawdziłem, uber praca-dom 18km w przeliczeniu 180 pln, w jedną stronę rzecz jasna. Witamy w CH.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paprycjusz:
Kogo obraziłem? Czym? Tym, że wytknąłem kilkanaście wad jakiegoś przedmiotu?

Kogoś obraża to, że ktoś skrytykował jego sznurówki? Może warto zacząć leczenie póki nie jest za późno....

  • Odpowiedz
@wojtoon: Zacząłeś rozmowę od nazywania mnie ciołkiem. Czy to jest normalne?

I wciąż nie podałeś lepszej alternatywy przy moich wymaganiach, masz szansę mnie przekonać. Aha, i w wymaganiach zapomniałem dopisać rozpoznawania znaków drogowych i dostosowywania do nich prędkości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paprycjusz:
Mam świetną propozycję. Rowerek dziecięcy pchany przez rodzica. Nie musisz znać znaków, pedałować, zmieniać biegów i możesz dostać od mamy tableta z zapuszczoną ulubioną bajką.

Jak wy młodzi macie zniszczone mózgi. Ludzie jeżdżą autem dla przyjemności z jazdy. A wy nadal tego nie pojmujecie. Nie pojmujecie, że motoryzacja może być fascynująca. Wam tylko zależy na tym, żeby wsiąść w punkcie A i wysiąść w B.
To może PKS?
  • Odpowiedz
Aha, i w wymaganiach zapomniałem dopisać rozpoznawania znaków drogowych i dostosowywania do nich prędkości.


@paprycjusz: ale wiesz ze tesla tego nie ma? xd

bazuje na danych z map i są one nie do końca prawidłowe. Codziennie robię trasę gdzie w niezabudowanym chce jechać 40, a przez wioskę chce jechać 90. Nie ogarniesz panie.

A kolega wyżej nadal wierzy w manualną skrzynię lol. Hurrr panie ja to wole mieć kontrolę nad
  • Odpowiedz
  • 0
@diogene lol, faktycznie, to taki sam system mam obecnie. Nawet nie przyszło mi do głowy o to zapytać wcześniej. No cóż, czekamy na aktualizację.

@wojtoon Ależ ja uwielbiam motoryzację. Tak bardzo, że aż oglądam innych ludzi jeżdżących samochodami. Byłem na większości rajdów Polski od 2006 roku, byłem koło pieńka na którym loeb urwał koło w 2009, ścigam się w kartingu, jeździłem na track-daye, przejechałem roadsterem całe Alpy wszerz. Czy zaliczam
  • Odpowiedz