Wpis z mikrobloga

@diogene: Bo tesla to kloc z ogromną ilością niewyłączalnej elektroniki

Druga sprawa. Czy jedynym plusem tego odkurzacza jest to przyspieszenie do którego tak się tasujecie? Po co wam to w mieście? Tak, w mieście bo w trasy ten klocek to porażka.
Jeżdżę miśkiem po mieście i nie ma gdzie wykorzystać takiego przyspieszenia. Nawet na torze nie zawsze się przydaje....no ale sresla na torze się grzeje jak #!$%@? i wyłącza (tak,
  • Odpowiedz
@wojtoon: nie jedynym. I czemu porażka? Na trasie to jest wygoda której w żadnym innym aucie nie masz. Autopilot robi robotę i bardzo odciąża kierowcę. Po 200km monotonnej autostrady naprawdę to docenisz. Upierdliwe jest to że ciągle prosi o trzymanie kierownicy ale jak obniżę kierownicę to mogę "trzymać" ją kolanem

Oczywiście że wykorzystasz przyspieszenie, jakakolwiek zmiana pasa, wyprzedzanie itd to bajka. Niezależnie czy miasto czy nie.

Jak mieszkasz w Toruniu
  • Odpowiedz
@diogene: Fajnie. Muszę jeździć codziennie 40km, żeby się naładować - super ....tylko, że nie, bo w praktyce, obecnie to jest prawie 2 godziny w jedną stronę z północy miasta. Mam za to ładowarkę u dilera BMW która od roku ma obciętą wtyczkę i greenwaya którego koszt....albo sam obejrzyj
https://www.youtube.com/watch?v=7OkKgIjetpQ&t=1341s

Wyprzedzanie w tym kraju rządzonym przez korsy 1.2 i meganki 1.4 to nie jest problem dla żadnego uturbionego auta. Nie potrzebuję
  • Odpowiedz
@wojtoon: ale czemu ty porównujesz motocykl do samochodu, to może od razu f16 albo falcona dodaj do porównania żeby Ci wyszło fajnie pod tezę z dupy. Tutaj masz auto do codziennej jazdy które dodatkowo ma kopa jak sportowe, i to jest ważne a ty wyskakujesz z osiągami vmaxa, co to za brednie.

I tesla to jest auto miejskie, te mityczne trasy 500km + ludzie robią 2-3 razy do roku i
  • Odpowiedz
@wojtoon: autopilot to nie autonomia ;) przynajmniej na razie. I właśnie na autostradzie działa to świetnie, ostatnio przejechałem tak całą trasę Wrocław - Łódź - Wrocław. Sam zmieniał pasy, choć w EU trzeba potwierdzić kierunkowskazem- upierdliwe, ale nie wina tesli, w USA tego nie ma. Sam zjeżdżał z autostrady i włączał się do ruchu na następnej.

39 kWh za 89zł na greenwayu. Średnia "spalania" u mnie z ~5000km to jest
  • Odpowiedz
@balin1: Tylko ja próbuję wytłumaczyć fanbojom, że to koło zabawki dla faceta nawet nie stało. Tylko, że się nie da. Każdy sobie fapie do tego jakby to był amulet z boskiego stolca. Ja kiedyś miałem stosunek obojętny do tego szrotu. Potem przy okazji udało mi się tym dziwadłem przejechać i najgorszemu wrogowi nie życzę takiego czegoś. Kiedyś się z kumpla śmiałem co zardzewiałą astrą w gazie podjeżdżał do pracy...już się
  • Odpowiedz
@wojtoon: podlinkowałeś film z teslą ~730 koni. 150-200 to też nie jest 400-500. No więc pokaż samochód który będzie palił 5l przy takiej mocy?

Nadal uważam że 15 to normalna - minimalna- wartość dla co mocniejszych aut. Już nie mówiąc o dużych, jakieś kloce typu G 63 to pewnie i 25 spalają :D
  • Odpowiedz
@wojtoon: widać ile ty wiesz, jeśli w te raporty wierzysz. Mój poprzedni samochód niby pali 10l, gdy średnią miałem 14, a chwilowe jak przycisnę na autostradzie to i 20l. Przy zaledwie 300km i "eko" silniku. Przy v8 bym spokojnie miał średnią 16-17.

Tu masz porównywalny samochód i sam zobacz jakie spalanie, nawet na tej stronie :)

https://www.autocentrum.pl/spalanie/porsche/panamera/ii/sport-turismo/silnik-benzynowy-4.0-v8-550km-od-2017/

edit: albo zobacz ile pali cayenne albo mocniejsza impreza wrx, albo audi a8
  • Odpowiedz
@wojtoon: Już mi się nawet nie chce dyskutować, akcje są na all time high, kilenci są zadowoleni z tego #!$%@? spasowania bo kupują bez żadnej reklamy, jeśli tesle są takie złe to po prostu nie będą się sprzedawały.
Rynek zweryfikuje, a europejska konkurencja wejdzie na rynek i pokaże jak się robi auta co tacy piewcy jak ty od dawna przewidują.

Nie wiem, chyba, że twierdzisz że klient kupuje tesle żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@balin1:
Mam dość dyskusji z fanbojami bo nic do nich nie trafia.

Tesli nie kupują pasjonaci motoryzacji z wieloletnim stażem. Tesle kupują młodzi programiści 15k. bo to nie jest auto tylko gadżet. Tak jak srajfon - zakup tego telefonu nie ma w ogóle logocznego wytłumaczenia, ale sprzedaje się bo jest na niego hajp. Marketing mówi o trendzie i modzie na produkt oraz o snobizmie konsumentów.

Dlatego rynek nie weryfikuje takich produków - sztucznie wykreowana moda sprzeda każde gówno. Ty nie pamiętasz, ale kiedyś były modne dzwony. Gdyby nie moda to nikt by nie kupował takiego badziewia z szerokimi nogawkami od kolana
  • Odpowiedz
@wojtoon:
grubo Przesadzasz pod każdym wzgl

Po pierwsze primo: spalanie z twojego przykładu to bajka, a jeszce mówisz o pałowaniu xD

Jeździłem ostatnio nówka Polo z wypożyczalni 1.4 DSG 7 biegów i jezdzone normalnie mix 50/50 trasa/miasto 6-7 paliło, a jedynie lekko przycisnieye i to tylko chwilowo z godzinęnna autostradzie osiągało
  • Odpowiedz