Wpis z mikrobloga

Czesc bando !

Słuchajcie, przykra sprawa, mojemu koledze z którym spedziłem setki godzin przy kowadle urodził sie syn u którego zdiagnozowano SMA1 czyli rdzeniowy zanik mieśni. Kumpli nie zostawia sie na lodzie i chce mu pomóc.
Taki oto nóz mozna licytowac na charytatywnym allegro w tym linku
https://charytatywni.allegro.pl/noz-z-przekutego-klucza-oczkowego-trollsky-i11173441

#trollsky
Trollsky - Czesc bando ! 

Słuchajcie, przykra sprawa, mojemu koledze z którym sped...

źródło: comment_73bsm1SbAg6Zb3vp3Sc6cndnyKXGnE4V.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
Szkoda dziecka.
Era powszechnego dostępu do wiedzy, możliwość ocenienia ryzyka (komplikacji, chorób, syfu związenego z życiem), a barany dalej decydują się na rzut kością i tworzeniem życia.
Jeszcze na dodatek nie pomyśleli o ewentualnym koszcie gdyby coś poszło nie tak, kompletny brak zabezpieczenia materialnego, brak możliwości eutanazji gdyby ofiara miała inne zdanie w wieku już dorosłym (bo nikt nie rusza dupy promować ruchy pro-choice) i odpowiedzialności za tak ważną decyzje, więci trzeba
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Rzadko zgadzam się z wysrywami na wykopie, ale w tym przypadku @HAL__9000 ma rację. SMA1 to choroba genetyczna, do której "powstania" potrzebne są dwa "lewe" geny od rodziców. Zwykłe badanie genetyczne przed produkcją bombelka wystarczyłoby, żeby nie sprowadzać na świat dziecka, które najprawdopodobniej umrze w męczarniach.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: @Ragnarokk:
Problem finansowania badań farmaceutycznych i rozwoju medycznego istnieje, co do tego chyba nie ma wątpliwości. I jest to rynek, gdzie zasady wolnego rynku nie mają do końca zastosowania. Bo niby jak wycenić czyjeś życie? Jeżeli firma stworzyła jakiś lek, to chyba lepiej jakby zastosowało go 1000 osób po 100$ niż jedna za 100k$.
WHO i tak jest w tej chwili z czegoś finansowane (składki panstw czlonkowskich i dotacje).
  • Odpowiedz
@HAL__9000: antynataliści i ich mądrości, tfu. Gorzej jak jehowi walący do drzwi, włażący oknami. To jest wpis o zbiórce, a nie o twoich przemyśleniach, filozofiach, czy postawach życiowych. @Trollsky niech cię lepiej odetnie, bo zaraz będzie tu kolejny gównowątek pełen smętów, że nie warto żyć.
  • Odpowiedz