Wpis z mikrobloga

Czesc bando !

Słuchajcie, przykra sprawa, mojemu koledze z którym spedziłem setki godzin przy kowadle urodził sie syn u którego zdiagnozowano SMA1 czyli rdzeniowy zanik mieśni. Kumpli nie zostawia sie na lodzie i chce mu pomóc.
Taki oto nóz mozna licytowac na charytatywnym allegro w tym linku
https://charytatywni.allegro.pl/noz-z-przekutego-klucza-oczkowego-trollsky-i11173441

#trollsky
Pobierz Trollsky - Czesc bando ! 

Słuchajcie, przykra sprawa, mojemu koledze z którym sped...
źródło: comment_73bsm1SbAg6Zb3vp3Sc6cndnyKXGnE4V.jpg
  • 132
@Ragnarokk: @ktose:
Ja rozumiem, że koszty stworzenia nowego leku są ogromne. Jednak cena jest delikatnie mówiąc zaporowa.
Takie badania (po wprowadzeniu leku do obrotu) mogłyby być w dużej mierze finansowane np. przez WHO.
Na innym biegunie są leki za 1gr albo darmowe - wtedy ludzie biorą na zapas i marnowanie ich nikogo nie interesuje. Tak czy inaczej branża farmaceutyczna to dziki zachód moim zdaniem!
@p10trek:

Takie badania (po wprowadzeniu leku do obrotu) mogłyby być w dużej mierze finansowane np. przez WHO.


A kto będzie finansował WHO? Tworzenie nowego leku to inwestycja, która zresztą nie wiadomo czy się zwróci, w czymś takim ingerencja panstw zazwyczaj kończy się źle. Nie mówię, że ten system jest idealny, ale alternatywy też super nie są. No i jakkolwiek to strasznie nie zabrzmi, ale globalnie totalnie nie opłaca się na razie