Wpis z mikrobloga

Czy upomnienie może być wysłane dzień po przelewie mandatu? Zapłaciłem mandat - fakt chyba 2 dni po terminie(ale termin przypadał na niedziele). Po ponad tygodniu dostałem pismo z upomnieniem i wpłatę kwoty mandatu + 12 zł kosztu upomnienia. Tylko, że data wystawienia tego upomnienia to dzień w którym już był opłacony (opłata mandatu była 10, pismo zostało nadane 11 - taka też widnieje data na tym piśmie)

Mi się wydaje, że jest ono bezzasadne ponieważ w dniu jego wystawienia mandat był opłacony. Pisałem @ w celu wyjaśnień, dostałem informacje, że upomnienie zostało wystawione bo nie opłaciłem w terminie(czyli max do 9), i tyle.. Gdyby było wystawione przed moim przelewem no to okej, ale nie po czasie.. Przecież to nie są jakieś zaległe odsetki o które można po czasie sie upomnieć (w ogóle od mandatów są odsetki?) tylko jest to opłata za samo to pismo.

Nie chodzi już o te 12 zł tylko o sam fakt wystawienia go dzień po przelewie.
Kto ma racje i co teraz mogę zrobić? ¯\(ツ)_/¯¯\(ツ)_/¯

#strazmiejska #prawo #mandat #mandaty #pytaniedoeksperta
  • 2
@Mikseth chyba nic nie ugrasz.. jeśli dobrze pamiętam to gdy pracowałem w banku liczyła się data wpływu zaległości na konto banku, a nie to kiedy ty przelew wysłałeś. Dodatkowo listy dłużników są generowane wcześnie rano, więc ta zaległość faktycznie wciąż mogła widnieje w systemie. Czasami się takie opłaty umarzalo jeśli wcześniej z klientem nie było problemów, ale to już było rozpatrywane indywidualnie na prośbę klienta.
@Emill racja, co prawda mój przelew mógł dotrzeć tego samego dnia, natomiast po "ich" stronie może to wyglądać inaczej bo np. mają wyciągi dnia następnego. W ten sposób każda ze stron taką sprawę widzi nieco inaczej. Na szczęście udało mi się dojść do porozumienia.