Wpis z mikrobloga

@Kleki_Petra: Z racji wieku pamiętam na gorąco jakie były odczucia zaraz po premierze Mrocznego Widma (IMO najlepszy z prequeli). Była masa hejtu na Jar Jar Binksa i dziurawą fabułę, ogólnie zbyt bajkowy klimat. Dobre recenzje dostał za choreografię walki, muzykę, efekty specjalne i grę aktorską (zarówno Mcgregor jak i Neeson coś tam wnieśli). Mi tam osobiście się nawet podobał z tego względu, że próbowali czegoś innego, zamiast iść bezpiecznie. Fakt wyszło
@NukeOps: Mi też nowa trylogia bardziej podchodzi od presequeli ale ja nie mam jakiś problemów z popieprzoną fabułą, gdzie większość malkontentów niemalże identyczne dziury w presequelach zwyczajnie ignoruje, tylko skupiam się raczej na świetnych efektach specjalnych które deklasują konkurencje.

@DupciaJasia: To akurat fakt, że film był ciut przydługi, mam nadzieję, że kolejnej części nie będą aż tak rozwlekać.
@Kleki_Petra: Żeby nie było, że hejtuję dla samego hejtowania i powielam jedynie opinie "zawiedzionych nerdów", to odwołam się do Twoich argumentów

Zawsze mnie bawi, że ludzie w krytyce filmów zapominają o sednie tej sztuki. Nie jest nią fabuła, choć oczywiście jest istotna. To scenariusz, zdjęcia, ich montaż, udźwiękowienie, gra aktorska, praca kamery, kostiumy i charakteryzacja, efekty specjalne. W absolutnie każdym z tych elementów, w fabule zresztą też, nowa trylogia wygrywa z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MechanicznyTurek:

Nie zgodzę się jednak z tym, że scenariusz jest lepszy, bo po prostu uważam, że nie był, bo dobre momenty są przysłonięte szybkim wprowadzeniem tych złych.


Przepraszam bardzo, jak mogę dyskutować z kimś kto uważa, że scenariusz który ma to, co na filmiku, jest lepszy od Zmierzchu czy Czarodzieja Kazaama? Bo do nowej trylogii nawet mi się nie chce porównywać.

Kleki_Petra - @MechanicznyTurek: 
 Nie zgodzę się jednak z tym, że scenariusz jest le...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MechanicznyTurek:

No zobacz, a jak ja wychodziłem z kina, to na korytarzach słychać było głównie opinie negatywne.


Dowód anegdotyczny i efekt potwierdzenia przeciwstawiasz badaniom opinii ma jakiejś normalnej próbie? Proszę Cię, bądźmy poważni.
@Kleki_Petra: dowód anegdotyczny był żarcikiem z mojej strony, ale wydaje mi się, że prequele hejtujejesz równie zawzięcie, co ludzi hejtujących sequele.

Każda z trylogii oferuje coś innego i nawet najsłabsza część nie jest kinem słabym, co najwyżej średnim. Nie przesadzajmy z tym, że prequelów nie da się oglądać bez wymiotowania, bo to w dalszym ciągu nie jest źle kino. Jest wiele dużo gorszych filmów, a to kto którą część uznaje za