Wpis z mikrobloga

@dran2 zamawiał tatara czy jednak carbonare? Zamawiając tatara spodziewasz się elegancko posiekanego mięsa i surowego jajka. W carbonarze już niekoniecznie. Widzisz różnicę, czy muszę tłumaczyć jak dziecku?
  • Odpowiedz
@Bellie: Jak już dodasz makaron na patelnie to przed wlaniem jajek wymieszanych z serem dodaj troszkę wody pozostałej z gotowania makarony. Zagęści ona "sos", dolewasz jajko z parmezanem lub mieszanką pecorino i parmezanu i szybkomieszasz.
Uważaj tylko na odpowiednią temperaturę, bo nawet jej lekkie przekroczenie skończy się jajecznicą zamiast sosem.
A jak chcesz to wpadaj, pokaże Ci jak ja to robie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tego babisha ktorego wysmiali wlosi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aleroc: Tak, ale ma jedne z najlepszych ujęć i mówi po co coś robi co chce osiągnąć. A włosi niech się o--------ą od włoskiej kuchni, banda twardogłowych fanatycznych zakompleksieńców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bellie: spróbuj, zobaczysz że to prostsze niż się wydaje. Musisz tylko sobie wyrobić technikę, poczytaj. Btw to nie jest samo jajko, jak pisałam. ALE na samym też się da, ostatnio robię, bo niebieski nie toleruje sera (w sensie nienawidzi XD i tylko cienka warstwa na pizzy przejdzie), dowowdział się ostatnio, że w sosie do carbonary jest ser (,) (kelnerka pipa mnie sprzedała). No i musiałam usunąć
  • Odpowiedz