Wpis z mikrobloga

@bitcoholic: Wrzucę tylko jako ciekawostkę. Miasto kraka, dość blisko centrum. Mamy wielki ogród i często przylatują ciekawe okazy. Do rzeczy. Od kilku lat parka dzięciołów dużych. Tej jesieni widziałem dzięcioła średniego. A niedawno nawet wrzucałem foto - dzięcioł zielony. o innych ptaszkach nie będę zanudzać, sikorki, modraszki, sójki. To tylko przykłady bo ostatnio słyszałem nawet sowę ale nie widziałem. Nieźle się aklimatyzują w zurbanizowanym miejscu.
nojasneurwa - @bitcoholic: Wrzucę tylko jako ciekawostkę. Miasto kraka, dość blisko c...

źródło: comment_TsO7MoOUn8r1aTXPOn6gdDTvIpbZlMTS.jpg

Pobierz
czyli zaadaptowal dlugi jezyk do zdobywania pozywienia. Dokladnie to co napisalem.

@Hasz5g:
No tak nie bardzo - przodkowie dzięciołów wyjadali larwy owadów z ich tuneli w drzewach na długo zanim wykształciły tak długie jężyki, które wydłużyły się z powodu takiej a nie innej strategii żerowania, nie wydłużyły się po to by mogły ją stosować (twoje "wyjada robaki z dziur w drzewach bo ma dlugi jezyk").

Dzieciol nie dlatego ma dlugi jezyk
tylko jak powiedz mi jak wyewoluował prze setki tysięcy lat. Zanim urósł dzięcioł jako gatunek by nie przetrwał bo nie posiadałby amortyzatora chroniącego mózg przed uderzeniami.


@Kokabiel: Zacznijmy od tego, że ta funkcja amortyzująca to bzdura o czym już wspominano wyżej. Ale nawet jeśli to nie jest przecież powiedziane, że bez niej dzięcioł nie byłby w stanie wybijać niewielkich otworów w drewnie - szłoby mu to co najwyżej nieco mniej sprawnie.
@Elaviart:
Brakujące ogniwa tyczą się nie tylko człowieka, ale wszystkich gatunków , jest ogólny brak pośrednich faz rozwoju gatunków. Dlatego to jest tylko teoria ewolucji a nie fakt naukowy. Jest ona szyta grubymi nićmi.
@Elaviart: Czytając książki i pisma kreacjonistyczne mozna odnieść wrażenie, że weryfikacja darwinizmu jako teorii naukowej napotyka na powazny problem jakim jest brak jakichkolwiek form pośrednich. Ewolucja w darwinowskim ujęciu powinna skutkować istnieniem olbrzymiej ilości takich form, jednak paleontologia nie dostarcza nam takich dowodów.
Przykładem jest przejście od gadów do ptaków. Czy archeopteryksa możemy uznac za formę przejściową? Jest to raczej gatunek pośredni pomiędzy gadami i ptakami - posiadający całkowicie wykształcone cechy
Brakujące ogniwa tyczą się nie tylko człowieka, ale wszystkich gatunków , jest ogólny brak pośrednich faz rozwoju gatunków.

@Kokabiel: To jeden z najgłupszych argumentów kreacjonistów, wynikający jednocześnie z niewiedzy jak i niezrozumienia tematu. Jakie "fazy pośrednie" miałyby istnieć skoro ewolucja nie jest żadnym skończonym ani stopniowym procesem? Możemy mówić jedynie o fazach pośrednich w rozwoju niektórych współczesnych cech - a te przecież jak najbardziej istnieją i to w ogromnej liczbie, w
Rzecz w tym, że uważam, że w teorii ewolucji tkwic musi jakiś błąd. Każda teoria jest do bani jesli nie mozemy jej zweryfikować. Teoria Wzgledności, Mechanika Kwantowa to dobre teorie, bo sa weryfikowalne doswiadczalnie i sprawdzają się w praktyce. Jesli zaś chodzi o teorie ewolucji jest nieweryfikowalna. W praktyce każdy gatunek kopalny, może zostać uznany za formę pośrednią ale nie da się tego udowodnić. Nie jestesmy w stanie laboratoryjnie stworzyć najprostrzej żywej
teoria ewolucji wieloryba potwierdzona, aż trzema skamielinami i 5 obrazkami i to ma być rzetelnie przedstawiona nauka, nie bądźmy śmieszni. T o się kupy nie trzyma.
teoria ewolucji wieloryba potwierdzona, aż trzema skamielinami i 5 obrazkami i to ma być rzetelnie przedstawiona nauka, nie bądźmy śmieszni. T o się kupy nie trzyma.


@Elaviart: teoria ewolucji wieloryba potwierdzona, aż trzema skamielinami i 5 obrazkami i to ma być rzetelnie przedstawiona nauka, nie bądźmy śmieszni. T o się kupy nie trzyma.