Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bsl: kary to oni na pewno dostaną bo to już zostało zgłoszone ale czy idzie coś ugrać dla siebie np. jakieś zadośćuczynienie? Szukam po internetach i nic nie znajduje. Oczywiście prawnicy już się zgłaszają że mogą przedsądownie za 140zł + 10% od wartości odszkodowania poprowadzić sprawę, ale myślę że tak ugodowo to ich NFZ wyślę na drzewo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@thomansinho: no elo, ja z programu ochrony poszkodowanych

posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś
@thomansinho: Skoro przysłali Ci powiadomienie to poinformowali o tym fakcie UODO, pewnie dostaną jakaś małą karę na odmulenie. Tobie pozostaje droga cywilna i dochodzenie swoich praw, ergo wykazanie, że w związku z upublicznieniem danych osobowych zostałeś poszkodowany w określony sposób.
ostatnio w radiu słyszałem o podobnej sytuacji, jakaś firma udostępniła dane klienta - w sądzie wygrał sprawę +40k :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thomansinho: Świat tak nie działa, że z automatu coś ci się należy.
Oni zapłacą karę za naruszenie. Ty jak nie udowodnisz realnej straty to nie ugrasz żadnej kasy.
Na twoich danych można zarobić ale ty za ich utratę masz małe szanse coś dostać.
Oczywiście ten zarobek na twoich danych też zależy od tego kim jesteś czyli jaką masz wartość.
@thomansinho: do sądu i odszkodowanie. Mialem podobna sytuacje. Moje wyniki badan w medycynie pracy zostaly wydane innej osobie (zbieznosc imion i nazwisk, roznica jednej litery w nazwisku) a wyniki tej osoby mi. Zorientowalem sie i oddalem jego wyniki w medycynie. Skontaktowalem sie z tym gosciem przez fejsa. Okazalo sie, ze zlozyl u lekarza moje wyniki jako swoje i nikt sie nie zorientowal ( ͡° ͜ʖ ͡°) napisalem
Polecam, nawet ladnie nazwali ludzi z twojego pokroju xD


@Myszoskocznia: Uwielbiam takie pieprzenie. Prawo czegoś zakazuje, nie dla jaj tylko z konkretnych powodów. Instytucja czy firma się do tego nie stosuje, dostają jakąś śmieszną karę, a poszkodowanym gówno się należy, bo przecież nie ucierpieli. No to po cholerę takie przepisy?

Możliwość ugrania milionowych odszkodowań w niektórych krajach nie istnieje po to żeby poszkodowani mogli się ustawić na całe życie tylko po
@thomansinho: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie