Wpis z mikrobloga

Regulamin Kuetzala - nie robią absolutnie żadnych analiz firm które u nich się pojawiają w inwestycjach (no brawo!), a co więcej, w każdym momencie Kuetzal może sobie ot tak zwinąć interes!


@dzafel: Robią i często o tym wspominałem. Od Kuetzala możesz dostać nawet dokładny opis sprawdzania platform. Jeśli chodzi o stronę internetową to kuetzal wymaga żeby takowa pojawiła się w internecie nawet jeśli firma jej wcześniej nie miała (tak, są
  • Odpowiedz
Co to jest ten Kuetzal Buy-back? Absolutnie nigdzie nie ma żadnego regulaminu, czy zasad tego czegoś, oprócz kilku zdań w FAQ. Jak to ma niby chronić? W razie problemów Kuetzal się zwija zgodnie z regulaminem/umową i buy-backa można sobie wsadzić...


@dzafel: Tak jak mówiłem, buyback jest oferowany i obejmue on jedną pożyczkę na raz bez względu na wartość. Co do tego kto pierwszy dostaje pieniądze nie wiem jak to wygląda
  • Odpowiedz
no tak, Kuetzal dla siebie wejdzie na drogę sądową i może odzyska hajsy, a ja jaką mam gwarancję że mi zwrócą hajsy jak się "Portal Operator" zwinie? Nie mam żadnej umowy na to, żadnej prawnej gwarancji ¯_(ツ)_/¯


@dzafel: Naprawdę myślisz, że jeśli jakaś platforma mintos/envestio/kuetzal/iuvo się zwinie to już straciłeś pieniądze i sąd powie że nie ma im nic do zarzucenia ?
  • Odpowiedz
To zostaje kwestia jak prawnie jest zabezpieczona kwestia priorytetow w splacie.. Czy pierwszym do odzyskanej kasy nie jest Kuetzal, a potem reszta.

Fajnie ze bedzie "wyjasnienie prawne", ale troche pozno sie za to zabieraja..


@krzyzakp: Dowiem się tego i dam znać
  • Odpowiedz
Robią i często o tym wspominałem


@pszymczyk2: HAHA.

Envestio i Iuvo robią bardzo szczegółowe badanie firm, które się u nich pojawiają, sprawdzają ich pełną historię. Mintos - wiadomo, dodatkowo mam zabezpieczenie w postaci umów. No a Kuetzal? Kuetzal ma to pewnie w dupie, albo co najwyżej wymagają minimum formalności, bo ich cudowny, "nowy" regulamin punkt
  • Odpowiedz
Kuetzal ma to pewnie w dupie, albo co najwyżej wymagają minimum formalności, bo ich cudowny, "nowy" regulamin punkt 5.6:


@dzafel: gdybanie....................... A co do https://financiallyfree.eu/concerns-about-kuetzal-is-kuetzal-a-scam/ to Jörgen to moj dobry kolega i wymieniamy sie doswiadczeniami i przemysleniami o platformach. 18.12 bedzie mial wywiad z CEO kuetzala. Nie mowiez ze z Kuetzalem jest wszystko ok ale ja wole poczekac a nie skreslac od razu. Pamietacie jak wygladal mintos w pierwszym roku
  • Odpowiedz
@dzafel: @dzafel: @krzyzakp: @pahamakaa: @brekomputers: A co tego tego Marina Code ktore zostalo opisane na blogu i juz go nie ma na kuetzalu > As stated in my Portfolio Update October 2019, one of my readers found some flaws with another borrower on Kuetzal, Marina Code SP. The company was using stock pictures for it’s employees. Kuetzal confronted the borrower immediately but
  • Odpowiedz
To to ja uwalilem ten projekt i skontaktowalem sie z Kuetzalem.


@pszymczyk2: no widzisz, sam dałeś przykład, że nie robią żadnego due diligence, co dla mnie jest absolutnym wymogiem jeśli chodzi o takie portale inwestycyjne.

Podsumowując - póki co ja pauzuję z Kuetzalem, poczekam parę miesięcy i zobaczę jak się sprawa rozwinie i jakie informacje w międzyczasie będą pojawiać się na blogach inwestorów. Ale jak w T&C ciągle będą bez
  • Odpowiedz
@dzafel: Ja nie wyplacam pienidzy i zostaje na platformie. Zobaczymy jak rozwinie sie sytuacja. Ale jak w T&C ciągle będą bez due diligence to prawdopodobnie nie wrócę. Zobaczymy co CEO powie 18.12 w wywiadzie
  • Odpowiedz
@pszymczyk2: NO fajnie, wychodzi ze audyty robia sobie jak chca i nie zawsze, do tego podejscie "faktycznie niepokojace informacje, ale poki co bylo ok, wiec jestesmy dobrej wiary". A co maja powiedziec - zw wtopiliscie i sorry, my platnosci otrzymalismy, ale zabezpieczamy je na potrzeby swoich zadan, wiec bawta sie sami. A i mozecie nam naskoczyc, bo regulamin pkt X i Y o tym mowi, wiec powodzenia, dzieki za kase.
  • Odpowiedz
@krzyzakp: CEO duzej firmy, zwlaszcza gdy cos sie wali - a tak mozna sytuacje z Alborg, o ktorej wielu pisze opisa, ma czas by wrocic do domu przed 20, ---- Maksims odpisywal az do 4 nad ranem :D
  • Odpowiedz
@krzyzakp: Pewnie @pszymczyk2 wynajmuje z Maksimsem jedną stancję gdzieś na ukrainie, odpisywał w pokoju obok, stąd wie że do 4 rano siedział xD

Serio, cenię Twój wkład informacyjny tutaj na tagach, ale takie Twoje posty sugerują, żeby lepiej się od Ciebie trzymać z daleka.
  • Odpowiedz
@dzafel: sluchaj, napisalem do Maksimsa Email i na Fb (tak samo jak pisze do innych platform), widze ze dostalem wiadomosc o 4 rano. Nie wiem o co Ci chodzi. Nie obrazaj mnie prosze bo mam duzy wklad informacyjny w polskim P2P i nic mnie nie laczy z jakakolwiek platfroma. To Ty wrzucales wpisy zarzucajace platformie cos czego nie zrobila a jak Ci wytknalem ze klamiesz to skasowales wpis z wieloma
  • Odpowiedz
widze ze dostalem wiadomosc o 4 rano


@pszymczyk2: Czyli po tym, że maila dostałeś o 4 rano, sądzisz, że do tej godziny siedział i odpisywał? Weź się nie ośmieszaj. Jesteś tak samo wiarygodny jak firma Krzakuetzal.

To Ty wrzucales wpisy zarzucajace platformie cos czego nie zrobila


Zarzuciłem, że firma zmieniła numer konta do wpłat na bank z Malty, gdzie tu nieprawda? Nawet Twój "dobry kolega" Jörgen o tym na blogu
  • Odpowiedz
@dzafel: nie zmienili numeru konta i dalem Ci na to dowodu :). Zapytalem dlaczego o tej godzinie odpisuje to wiem :) Jakos nie zaprzeczyles mi :) skasowalem po tym jak udowodnilem ze klamiesz i tyle
  • Odpowiedz
jak Ci wytknalem ze klamiesz


@pszymczyk2: to Ty kłamiesz, bo nie pisałeś mi że kłamię, tylko że mój wpis to "informacja fałszywa" - a fałszywość wynikała Twoim zdaniem z tego, że konto Maltańskie już od dłuższego czasu było dostępne do wpłat, czego zweryfikować nie potrafię, bo nie mam screenów ¯\_(ツ)_/¯

skasowales wpis z wieloma
  • Odpowiedz
@dzafel: zaspamowalem ? Odpowiedzialem na to co wytknales. Gdzie miales racje tam Ci ja przyznalem. Nie zmianie banku tylko o pozostawieniu jednego banku. To nie byly insynuacje tylko oficjalna odpowiedz od Kuetzala. Ja nie biore swoich informacji z rekawa tylko pytam u zrodla bo jedynym moim celem jest wspomaganie inwestorow. Nie podoba mi sie tylko to ze bezpodstawnie mnie atakujesz mowiac ze jestem powiazany z kuetzalem bo nie jestem ani
  • Odpowiedz