Wpis z mikrobloga

@LizavietaNebulla: paradoks wiary jest taki:

Wyznawcy twierdzą, że Bóg ma na każdego plan i zaplanował co się będzie działo.

Więc po co się modlić o czyjeś uzdrowienie, skoro Bóg i tak już podjął decyzję. Jeżeli wymyślił, że osoba umrze, to modlitwy i tak nic nie dadzą bo umrze. Jeżeli zaś wymyślił, że osoba wyzdrowieje to po co się modlić skoro i tak wyzdrowieje bez żadnych modlitw.

Albo też dlaczego gdy
  • Odpowiedz
Co do wcześniejszej części wypowiedzi wiele racji, ale tutaj bzdura. Medycyna nie zajmuje się teologią, więc z definicji nie ma jak być „ateistyczna” (co najwyżej agnostyczna, ale to wciąż naciągane).


@wszyscy: sama medycyna jako nauka nie, ale raz, że różne religie są anty zarówno po części medycynie jak i nauce jako takiej.
  • Odpowiedz
@loczyn: To „sama medycyna jako nauka nie” jest tym, do czego się odnosiłem. KRK nie jest „anty” ani medycynie ani nauce, co najwyżej niektórym procedurom medycznym (jak zresztą większość ludzi – zdania odn. np. kryptanazji czy późnej aborcji rozkładają się niezależnie od linii podziału religii/jej braku).
  • Odpowiedz
scharakteryzujmy tzw. Wieki ciemne. Chrzescijanie po zniszczeniu cesarstwa rzymskiego i infrastruktury samego miasta Rzym zabrali się za przerabianie łaźni na kościoły. Milionowe miasto z siecią wodociągów zamieniło się w niemal wieś w której pobierano wodę ze ścieku do którego wyrzucano nieczystości- z Tybru


@dqdq1: zdajesz sobie sprawe z tego, ze cesarze rzymu byli crzescijanami wtedy?
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Chrześcijańska filozofia która scharakteryzowałem słowami św. Augustyna była przyczyna upadku świata zachodniego. Pogarda dla doczesności (w tym higieny).

Cesarze byli chrześcijanami- ale to nie chrzescijanie budowali ta cywilizacje. Tamten okres to czas gdy nie zbudowano niczego co zapisało by się w historii, nawet nie napisano nic wartego wzmianki. To jest konsekwencja przyjęcia religii niewolników.

Chrzescijanie tak dokumentnie gardzili światem doczesnym, rozmontowali go do posadzki tak zawzięcie ze o osiągnięciach
  • Odpowiedz