Wpis z mikrobloga

#!$%@?. 5:30, wracam zmęczona, żeby nie powiedzieć ze #!$%@?, bo w tej historii może to dziwienie zabrzmieć XDD Wracam więc zmęczona tramwajem z pracy. Słuchawki na uszach, nos w telefonie, siedze sobie sama, nie rozglądam się tylko scrolluje mirko, ale czuje taki dziwny niepokój. Znacie to uczucie jak nie patrzycie, ale wiecie, ze ktoś na Was patrzy. No i kątem oka widzę, że jest on, starszy, czapka, słuchawki na uszach. Podnoszę wzrok, widzę jego uśmiech, zajebiscie obleśny wyraz twarzy. Podnoszę tę głowę dosłownie na 8 sekund, nic, po czym do mojego mózgu dochodzi to, co właśnie zobaczyłam. Gość o godzinie 5:30 #!$%@? rano, wali konia w komunikacji miejskiej. Idę do motorniczego, że jest taka sytuacja, że powinien kogoś takiego chyba wyrzucić. Opisałam jak gość wyglada, ten spojrzał w tamta stronę, uśmiechnął się i mówi „ale co, już chyba tego nie robi, nie?”. No zajebista reakcja. Może miałam iść i to sama sprawdzić? No #!$%@?..
#krakow #dziendobry
  • 136
@nika_blue: Po prostu ma #!$%@? na pracę, jak prawie wszyscy w tym kraju. Zbywanie innych to fundament pracy w Polsce i nie tylko. Wiesz, że ten motorniczy musiałby wstać, pójść do niego i zwrócić mu uwagę? Przecież to za dużo roboty, jak on tylko tramwajem chciał jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kaszanka_z_cebulka82
@ExitMan tutaj cytat rzecznika ZTM w sprawie masturbowania się w autobusie, myślę że w MPK są podobne zasady:

Można także zgłosić to kierowcy, który ma obowiązek zgłosić dyżurnemu ruchu ZTM każde zdarzenie w pojeździe i wtedy dyżurny zawiadamia służby lub też sam kierowca je zawiadamia – w zależności od tego na ile sytuacja zagraża zdrowiu, bezpieczeństwu, życiu pasażerów (…)

To kierowca po ocenie sytuacji decyduje czy taką osobę wyprosi z pojazdu
@nika_blue: Pisałem ironicznie, pracownicy z długim stażem często zapominają o tym jakie mają warunki umowy. Chodzi mi tylko o to, że z reguły jesteśmy leniwi, więc unikamy odpowiedzialności poprzez odkładanie swoich obowiązków na "jutro" lub "później".

Wiadomo, że motorniczy powinien ponieść konsekwencje za brak reakcji, ale zakładam, że już niejedno uszło mu na sucho, więc siedział wygodnie na swojej dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qtaz: Wszystkim, którzy chcą skargi na motorniczego, życzę, żeby zostali wylani z roboty nie ze swojej winy lub za to, że nie mieszali się do czegoś, do czego nie mieli kompetencji.

To jest motorniczy tramwaju, a nie inspektor koniobijców. Rzucił okiem, że nic już się za bardzo nie dzieje, więc skupił się na swoich obowiązkach zamiast szukać inby i robić obchód i kontrolować kto z pasażerów jedzie z fujarą w rękach
@ExitMan :) wiem wiem, po prostu mnie wkurzył ten motorniczy, że ją praktycznie wyśmiał. A potem zdziwienie, że kobiety nie zgłaszają przemocy czy napastowania. Wiadomo, że o 5 rano każdy ma wywalone, ale pewnie dlatego takie oszołomy grasują po autobusach i straszą ludzi, są praktycznie bezkarni, ofiara nie ma gdzie uciec, a zanim minie pierwszy szok to on może spokojnie wysiąść.
@kaszanka_z_cebulka82 no zgadzam się, że opka powinna była zadzwonić na policję, ale w sytuacji szoku często nie myśli się do końca racjonalnie. Poza tym policjant też może wyśmiać taką skargę tak jak ten motorniczy (co nie raz się zdarzało), a telefonu od motorniczego na pewno by nie zignorowali. Poza tym jeśli ona była sama w wagonie z tym kolesiem to dzwoniąc na policję mogła go sprowokować i nie wiadomo czy coś jeszcze
@nika_blue: @kaszanka_z_cebulka82: byłam po ponad 13h pracy, zmęczona na maxa jak już wspomniałam. Ostatnia rzecz o jakiej marzyłam to żeby spędzić w tym tramwaju jeszcze więcej czasu z tym #!$%@? czekając na policję. Jedyne czego chciałam w tamtym momencie to stamtąd uciec.
I to nie jest sytuacja, ze gość wali sobie konia, niech robi co chce. Nikt z Was nie widział w jaki sposób patrzył, jak się zachowywał. Ja nie
I nie, od razu mówię, że nie uważam, że każdy eksibicjonista to gwałciciel, ale już taka masturbacja to rodzaj wykorzystania seksualnego drugiej osoby i może to eskalować z czasem.


@nika_blue: XDDDD jak kobieta ubierze się seksownie, i mnie podnieca, to też jestem wykorzystywany seksualnie, bo wbrew mojej woli mnie podnieca!!! #!$%@? NA POLICJE HURR DURR