Wpis z mikrobloga

#azja #filipiny
mireczki za niedlugo wybieram sie na 2 tygodnie na filipiny, czytam bardzo duzo o kulturze, tipach podróżnych etc i układam plan, czy ktoś mógłby się podzielić kto był już na tych wyspach i które naprawdę warto zwiedzić a które nie są warte uwagi, chce zaliczyć 3 aby nie przesadzać z podróżowaniem a odpocząć na serio :3
  • 5
@Powiemjak to wszystko zależy.

Jedna z ciekawszych wysp tzn. Filipiny w pigułce to Siquijor czyli mała Polska (dość dużo tam rodaków jest).

Camiguin bardzo ładny, nie ma piaszczystych plaż, ale za to masz wulkany i ciekawa trasa w około.

Palawan zatłoczonym turystycznie, ale nadal bym się tam udał ponownie.

Bohol I Panglao, osobiście mnie nie urzeklo (duzi osób ma przeciwne zdanie do mojego)

Siargao, poza spotami dla serferow i paru plażach to
@damian91: zauważyłem też ze sporo nie ma miejsc których można wynająć online, tylko lokalnie są dostępne - myślałem żeby sprobować tak w 2 miejscach które wybiore aby właśnie w ten sposób trafić coś fajnego
@Powiemjak: Wybacz, ale nie wiem czy rozumiem. Chodzi o rezerwacje noclegów, lotów, promów, wycieczek?

Bookowanie noclegów to masz przede wszystkim 3 opcje:
- Agoda (która na ogólnie na Azję działa całkiem fajnie)
- Booking
- Airnbnb (jeden z droższych, generalnie rzadko coś przez to rezerwowałem, ale warto sprawdzić)

Po Filipinach najtaniej latać:
- Air Asia
- Cebu Pacific
- Philippines Airlines (zazwyczaj droższy niż powyższe)

Promy, statki:
- Zazwyczaj w porcie,
@Kawhi34 Jest o wiele łatwiej niż w Europie. Dużo się tu widzi starszych facetów z fajnymi laskami, jednak wiadomo, że miłość w takich sytuacjach najczęściej kończy się wraz z zawartością portfela. W przypadku brzydkich jest podobnie.

Generalnie dziewczyny tutaj są bardzo spragnione miłości, z jednej strony się nie dziwię. Bardzo dużo facetów to po prostu geje lub laski z jajami (i często można nie rozróżnić dopóki się nie odezwą).

Odpowiadając w skrócie