Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Po co być tak niemiłym?
Fakt zaparkował bardzo źle i zatarasował ten chodnik ale łatwiej jest sie bawić w rozcieranie komuś gówna na szybie niż zrobić te 2 m wiecej i ominąć ten samochód? XD Nawet z wózkiem da sie to ominąć właściwie bez problemu.
Niech kamieniem rzuci pierwszy ten kto zawsze parkuje poprawnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

#warszawa #bemowo
ArtystaProgramista - Po co być tak niemiłym?
Fakt zaparkował bardzo źle i zatarasował...

źródło: comment_3cXLKdP7NH512UCG2zHG8EUi9sDqCkjf.jpg

Pobierz
  • 35
Niech kamieniem rzuci pierwszy ten kto zawsze parkuje poprawnie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ArtystaProgramista: Zawsze parkuję poprawnie. 10 lat prawko, głównie Kraków (trochę Wrocław i Warszawa), i ani jednego mandatu za parkowanie. Wolę podejść 500m, niż stanąć źle.

Ale samosądów nie uznaję. Parkujący powinien zostać ukarany mandatem, dokładnie tak jak sprawca samosądu. Straż miejska też mogłaby auto odholować, gdyby ktoś zgłosił.
@ArtystaProgramista: bardzo dobrze zrobił, u mnie gość regularnie parkuje tak, że zastawia dojście do klatki schodowej i ludzie zamiast po chodniku to chodzą po kwiatach, którymi opiekuje się starsza, przesympatyczna para sąsiadów. kiedyś gnojowi zostawiłam karteczkę pod wycieraczką to następnego dnia na drzwiach wejściowych wywiesił swoją z uroczą odpowiedzią "schudnij to się będziesz mieścić na chodniku". ha tfu
@GaiusBaltar: Mam podobne podejście, tylko jeden mandat od SPP za to, ze na mobilecie wybrałem strefę C zamiast B, raz prawie dostałem mandat za słynny już znak "koniec taxi" ale straż miejska mi darowała jak przyszedłem na wezwanie.

Obawiam się samosądów i ludzkich śmieci więc staram się nie prowokować, lepiej przejść nawet i 500m. No i blokad, tego też się obawiam.
@stulejka-z-przerzutami: Kara za brak opłaty to nie to samo co mandat za złe parkowanie.

Zapomnieć/pomylić się przy parkowaniu na 100% poprawnym miejscu można (szczególnie jak co chwilę rozszerzają strefy), natomiast kiedy ktoś parkuje na środku chodnika, czy na przejściu, to już nie jest pomyłka, a zwykłe chamstwo.
@GaiusBaltar: to prawda, w obu wyżej wymienionych przypadkach miałem dobre intencje. Parkować na środku chodnika bym się nie odważył, zawsze sprawdzam, czy kochana mama z wózkiem przejedzie bez ocierki. No i dlatego samochód mam w miarę cały.