Wpis z mikrobloga

Wołam #mirkokoksy #mikrokoksy #dieta #keto #intermittentfasting

Poszukuję dietetyka (płacę w cebulionach oczywiście) który ułoży mi dietę cud która spełni dość wysublimowane wymagania:
* chcę spróbować połączenia keto i IFa (2 posiłki dziennie)
* jedyna dieta na jakiej do tej pory byłem to pudełka przez kilka miesięcy - efekt był mocny, ale krótkotrwały i już prawie wróciłem do punktu wyjścia
* zrezygnowałem z pudełek nie z powodu ceny ale dlatego że są nieżyciowe i mocno ograniczające
* żyje głównie poza domem więc jak można się domyśleć, nawyki mam na półprodukty, moja kuchnia często stoi nieużywana przez 2-3 tygodnie w ogóle
* nie znam się zbytnio na gotowaniu, jajecznica, chili con carne i schabowy to szczyt moich umiejętności kulinarnych
* wszystkie składniki muszą być dostępne w zwykłym markecie, np Kaufland który mam po drodze
* przygotowanie tych 2 posiłków na kolejny dzień musi być relatywnie proste i szybkie - nie może trwać dłużej jak 60 min, preferowane powiedzmy ok 45 min
* najlepiej jakby posiłki nie wymagały odgrzania bo ciężko to w trasie ogarnąć
* lubię ostre, poziom ok papryczki Habanero, ale nie zawsze każdy posiłek musi być ostry
* samiec, lvl 26, 182 cm wzrostu, 98kg wagi - cel to sprawić aby BMI przestało zalecać mi urośnięcie do wzrostu koszykarza z NBA, czyli jakieś 80kg stałej wagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* na pudełkach udało mi się przywyknąć do dość dużego deficytu kalorycznego więc chcę to powtórzyć - cel na początek ok 2000 kcal
* potrzeba mi rozpiski jak dla dziecka - co kupować, przepis na jedzenie - czego ile dać i w jakiej kolejności, kiedy i co jeść itp.

Ktoś, coś? ()
  • 13
Zapomniałem dodać: nie lubię i nie jadam ryb. Natomiast w kwestii finansowej to nie ma większych problemów - może być w diecie dużo wołowiny czy różnych orzechów
@rafal2807: Jajecznice na smalcu albo boczku to ja jem i bez keto xD
Dzięki za wszystkie protipy, natomiast tak jak pisałem w pierwszym wpisie, jestem w domu zazwyczaj od 22 do 6 i w tym czasie muszę jeszcze spać, więc potrzeba mi kogoś kto mi wszystko pięknie rozpisze za co ja z chęcią zapłacę ( ͜͡ʖ ͡€)
chcę spróbować połączenia keto i IFa (2 posiłki dziennie)


@Pit1337: to da się keto bez IF? posiłki złożone z tłuszczu są bardzo syte, więcej jak dwóch dziennie jeść nie będziesz.

W OGÓLE KUHWA CO JEST TRUDNEGO W SCHUDNIĘCIU JAK MUSISZ JEDYNIE MNIEJ JEŚĆ
PO CO TOBIE DIETETYK CZY INNY ZJEB
@Pit1337: z tego co napisałes rozumiem, że ciężko będzie abyś coś mógł do piekarnika wrzuć czy może jednak?

Jeżeli to odpada to restauracje, idziesz do dowolnej, zamawiasz stek jesz stek wychodzisz i masz keto.

Ogólnie bez problemu dasz radę na mieście jeść potrawy, które są bez węgli i są urozmaicone.

Głównym założeniem jest unikanie węglowodanów więc jak idziesz i jest karkówka z ziemniakami to mówisz, że bez ziemniaków poprosisz i tyle.
@Pit1337:

2 proste posiłki dziennie w oknie żywieniowym 4h, ok. 2000 - 2500 kcal, keto style - dokładnie w ten sposób jem. (Czasem 1 posiłek dziennie). Zrzuciłem już 14kg bez większego wysiłku (92 --> 78). Mógłbym Ci to rozpisać, ale mi się nie chce ;) Keto to super prosta dieta, poradzisz sobie.

Geleralne protipy:

- Kup 2 kilo mięsa - karczek, schab czy coś, upiecz to w piekarniku i przygotowywanie mięcha