Wpis z mikrobloga

a który chromosom odpowiada za to, że kobiety mają mniejsze skłonności do agresji a mężczyźni preferują filmy akcji od komedii romantycznych

@rybsonk: Ten, który odpowiada za produkcję testosteronu.

Nie ma żadnego genu, który by decydował o tym, że ktoś woli sukienki od spodni. Choćby dlatego, że sukienki to stosunkowo nowy wynalazek i mutacja, która by taki gen wytworzyła, musiałaby nastąpić zaledwie parę tysięcy lat temu, co jest skrajnie nieprawdopodobne.
  • Odpowiedz
@ibilon:

Co ma noszenie sukienek, makijażu, zmiana imienia czy zaimki do "płci biologicznej"? W jaki sposób biologia decyduje o tym, że ktoś lubi nosić makijaż, a ktoś inny nie?

Zupełnie nic ale zmniejsza poczucie dysforii, o czym już napisałem.

W jaki sposób noszenie sukienek sprawia, że czyjeś zaburzenie genetyczne "nie będzie już na
  • Odpowiedz
@Ptrg: No bo, za każdym razem gdy ktoś, że ze względu na normy społeczne pewne zachowania nie są normalne, to wychodzi lewak ze śmietnika i stara się obalać sam koncept normy jako jakąś abstrakcję i popiera to tym, że WHO nie napisało o tym, że kobiety chodzą w spódnicach zazwyczaj. Jeżeli 99,9% żywiło by się produktami rolnymi, a 0,01% jadło swoje g---o to każdy używał by tego argumentu? Że 'hurr
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason:
Tylko pytanie co z tego, że nie jest normalny ? W ten sposób zdefiniowana norma w żaden sposób nie wartościuje, obalanie konceptu normy to jest racze w przypadku w który ludzie próbują wartościować coś za "dobre" lub "złe" bo jest "normalne".
  • Odpowiedz
@Ptrg: Nic z tego. Jak nie chce linczować schizofreników i autystyków, tak samo kompletnie nie obchodzą mnie transeksualiści. Normalnie bym nie zwracał na to uwagi, gdyby nie aktywizm i narracja polityczna ludzi, którzy mimo wszystko aspirują do władzy w Polsce i reszcie państw zachodnich i tworzą absurdalne programy promocji i prób normalizacji tego typu zachowań. Transeksualista może sobie żyć w swoim upośledzeniu i oczekiwać ochrony od państwa, aby móc kontynuować
  • Odpowiedz
Cukrzyca to defekt i nie jest normalna. Jest powszechnie uznawana za chorobę i nikt nie mówi, że 'TO JEST NORMALNE, ŻE NIEKTÓRZY LUDZIE NIE WYTWARZAJĄ WYSTARCZAJĄCO DUŻO INSULINY, ŻEBY ŻYĆ. PRZESTAŃCIE DYSKRYMINOWAĆ CUKRZYKÓW CHUJE!'. Ale jak jakiś przyjeb sobie ubzdura, że jest babą to już trzeba napierdzielać na każdego, żeby zaakceptował jego urojenia.


@HarvestinSeason: urodzenie się z ciałem nieodpowiadającym płci mózgu to też defekt i dlatego się go leczy jeśli
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason:
Na czym polega promocja i normalizacja transseksualizmu ? Jak zresztą można normalizować (w myśl wyżej wymienionej definicji normy) ? Przecież nikt nie kwestionuje, że jest to zachowanie które nie wpisuje się we wzór zachowań dla ogółu i dotyczy to raczej mniejszości, czy normalizacja polega na zwiększaniu tej mniejszości do skali większości ?
Co jest złego w uświadamianiu ludzi, że transseksualiści istnieją ?
Gdzie konkretnie transseksualizm jest na piedestale polityki
  • Odpowiedz
@Ptrg: Skupianie polityki obyczajowej na problemach 1% społeczeństwa i zawłaszczanie przez nich konwersacji w zachodnich mediach i przez lewicowych kandydatów olewając resztę (głównie na zachodzie, w Polsce jesteśmy za biedni by Razem mogło jechać na samych problemach transów) Obejrzyj debatę polityczną Demokratów w USA. W kwestiach tzw. 'identity politics' na ustach mainstreamowych kandydatów jest tylko więcej słów o uchodźcach z Ameryki Środkowej, niż o transach. Na całą resztę społeczeństwa mają
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason: urodzenie się z ciałem nieodpowiadającym płci mózgu to też defekt


więc mam pytanie.

@rybsonk: jesli są tylko dwie płcie fizyczne i twoim zdaniem mozna urodzic się z ciałem nieodpowiadającym płci mózgu to czyj mozg ma (lub nie ma) osoba o tożsamości płciowej bezplciowej (agender)?

jest taki typ mozgu czy dopiero wyksztalca sie w toku ewolucji?
  • Odpowiedz
samo jest na bakier z ów edukacją


@CommodoreCunt: ową edukacją. To badanie które cytujesz udowadnia, że s--s analny jest bardziej ryzykowny, również między partnerami różnych płci.

Może tak proponowane operacje zmiany płci (które są niczym innym, niż okaleczaniem się) i terapie hormonalne. Nie dają zadowalających efektów?


@CommodoreCunt: nie dają zadowalających efektów bo? Bo ich satysfakcja z życia jest niska?
  • Odpowiedz
jesli są tylko dwie płcie fizyczne i twoim zdaniem mozna urodzic się z ciałem nieodpowiadającym płci mózgu to czyj mozg ma (lub nie ma) osoba o tożsamości płciowej bezplciowej (agender)?


@ziemba1: męski lub żeński, zależy od konkretnego przypadku.
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason: Co mnie ma obchodzić debata polityczna w USA ? Jaki to ma zresztą związek z czymkolwiek o czym pisałem w tym wątku ?

Więzienie za niewłaściwe zaimki osobowe w Kanadzie

To jest fake news, dosłownie żaden artykuł w prawie Kanady nie chce wsadzać do więzienia tylko i wyłącznie za niewłaściwe zaimki osobowe. Inna pytanie, czemu nie używać tych które dana osoba chce ? Zwłaszcza, że zmniejsza to poczucie dysforii.

Promowanie w mediach obiadków dzieciaków z jakimiś Drag Queen. Promowanie w mediach dziedziaczka o ksywce 'Desmond Is Amazing'
  • Odpowiedz
@ziemba1: trzebaby poszperać w badaniach, mózg to bardzo skomplikowany organ i wyróżników płciowych jest bardzo dużo


@rybsonk: albo "nauka" nie znalazła jeszcze odpowiedzi na moje pytanie.

ja zakładam że u takiej osoby dopiero ewoluuje mozg kobieco-meski albo taka osoba to tzw. bezmozg
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason:
Powtórzę swoje pytanie bo mnie ciekawi twoja odpowiedź.

Neutralna narracja ? Jakby to miało wyglądać ? Czy mówienie "nie należy wyzywać osób transseksualnych" to jeszcze neutralna narracja czy już aktywizm polityczny ?


Czy rodzic powinien mieć możliwość nauczania dzieci bycia małym śmieciem w strefie obyczajowej
  • Odpowiedz
@Ptrg: Oczywiście, że nie. Neutralna narracja jest neutralna, a nie negatywna. Jak jest poruszany temat otyłości na lekcji to nauczyciel nie powinien mówić 'zagnębcie kolegę za to, że jest otyły'. Nie powinien też się wpisywać w body positivity i starać się normalizować to zjawisko, bo otyłość to patologia i choroba. Tak samo powinno być z transeksualizmem.
  • Odpowiedz