Wpis z mikrobloga

@ibilon: czego nie rozumiesz w tym, że osoba która ma mózg mężczyzny rodzi się w ciele kobiety lub na odwrót? Mózgi różnią się pomiędzy płciami więc to łatwo stwierdzić. I taka osoba czuje się obco w swoim ciele, które nie odpowiada jej tożsamości.


@rybsonk: a jak ktoś jest agender to znaczy że nie ma mózgu?
Czyli według ludzie rodzą się z chęcią noszenia sukienek i nakładania makijażu? Który chromosom za to odpowiada?


@ibilon: a który chromosom odpowiada za to, że kobiety mają mniejsze skłonności do agresji a mężczyźni preferują filmy akcji od komedii romantycznych?
Agender – „płeć bezpłciowa”, która nie uznaje się za żadną z pozostałych 55 płci


@ziemba1: ach, czyli mylisz płeć fizyczną z tożsamością płciową. Są tylko dwie płcie fizyczne (plus hermafrodytyzm) a tożsamość płciowa jest rzeczą płynną więc musisz przestać używać prawicowej bzdury o pięćdziesięciu kilku "płciach"
@rybsonk: Mnie by bardziej interesowało, dlaczego członkowie społeczności LGBT mają skłonności do ryzykownych zachowań seksualnych. tyle się teraz mówi o edukacji seksualnej. Statystyki pokazują, że środowisko które tak optuje za edukacją od najmłodszych lat, samo jest na bakier z ów edukacją.

https://www.cdc.gov/hiv/group/msm/index.html

Może tak proponowane operacje zmiany płci (które są niczym innym, niż okaleczaniem się) i terapie hormonalne. Nie dają zadowalających efektów?

https://www.aappublications.org/news/2019/10/16/suicidal-ideation-and-attempt-in-transgender-and-cisgender-adolescents-pediatrics-10-16-19
Dysforia płciowa odnosi się do płci biologicznej tylko u niektórych już sama tranzycja społeczna czyli właśnie noszenie sukienek, makijażu i takie rzeczy jak zmiana imienia czy zwracanie się do takiej osoby odpowiednimi zaimkami sprawi, że dysforia nie będzie już na wysokim poziomie.

@Ptrg: Co ma noszenie sukienek, makijażu, zmiana imienia czy zaimki do "płci biologicznej"? W jaki sposób biologia decyduje o tym, że ktoś lubi nosić makijaż, a ktoś inny nie?
@ibilon: czego nie rozumiesz w tym, że osoba która ma mózg mężczyzny rodzi się w ciele kobiety lub na odwrót? Mózgi różnią się pomiędzy płciami więc to łatwo stwierdzić. I taka osoba czuje się obco w swoim ciele, które nie odpowiada jej tożsamości.


@rybsonk: prosze odpowiedziec na moje pytanie. Jesli są tylko dwie płcie fizyczne i twoim zdaniem mezczyzna moze urodzic sie z mozgiem kobiety i na odwrot to czyj
Bo dla niektórych taka zmiana jest korzystna? Procedura leczenia dobierana jest do pacjenta.

@rzep: Jak zmiana "płci społecznej" może być korzystnym leczeniem, jeżeli "dysforia płciowa" dotyczy "płci biologicznej"?

Jakie to ma znaczenie czy ja lub ty znasz? Dowody anegdotyczne nie mają żadnej wartości.

No właśnie. Twierdzisz, że mężczyzna po zmianie płci "może nadal nosić jeansy i bluzę jeśli chce", dlatego zapytałem o podanie jakiegoś przykładu, dowodu, bo ja nigdy nie słyszałem
@Ptrg: Poza tym nie dałeś tego rzekomego naukowego dowodu, o który się opierałeś w pierwszym komentarzu. Proszę o dowód naukowy, potwierdzający że zaburzenia tożsamości płci są normalne
@rybsonk: Cukrzyca to defekt i nie jest normalna. Jest powszechnie uznawana za chorobę i nikt nie mówi, że 'TO JEST NORMALNE, ŻE NIEKTÓRZY LUDZIE NIE WYTWARZAJĄ WYSTARCZAJĄCO DUŻO INSULINY, ŻEBY ŻYĆ. PRZESTAŃCIE DYSKRYMINOWAĆ CUKRZYKÓW #!$%@?!'. Ale jak jakiś przyjeb sobie ubzdura, że jest babą to już trzeba napierdzielać na każdego, żeby zaakceptował jego urojenia.