Wpis z mikrobloga

  • 143
Mieszkam w #poznan od października, wynajmuje pokój jednoosobowy, w domu mieszka razem ze mną 5 osób, przeważnie się mijamy i nikt nikomu nie szkodzi, mamy parę drzwi w domu jedne do których każdy ma klucze i drugie do których nie ma kluczy, a są zamykane codziennie około 22 ze względów bezpieczeństwa. Jak ktoś wychodzi wieczorem, musi napisać na grupie (na której są wszyscy mieszkańcy) żeby tych drzwi, nie zamykać. Jak na zdjęciu niżej... W sobotę wyszliśmy z niebieskim na imprezę Andrzejkową, i zapomniałam napisać na grupie żeby nie zamykali tych drzwi XD, impreza skończyła się około 4 więc przed 5 byłam pod domem, otworzyłam pierwsze drzwi i złapałam za drugie i zgadnijcie co? Były zamknięte ¯_(ツ)_/¯ więc zapukałam, nikt nie wstał, było mi strasznie głupio bo pewnie ich obudzę ale stałam i dzwoniłam dzwonkiem i pukałam coraz mocniej, zanim weszłam do środka minęła godzina. Co myślicie o takiej zasadzie? #zalesie
Babojadek - Mieszkam w #poznan od października, wynajmuje pokój jednoosobowy, w domu ...

źródło: comment_TH39uvRJhrzVE8Zvth6R5NkiFCrgaYHi.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
i drugie do których nie ma kluczy, a są zamykane codziennie około 22 ze względów bezpieczeństwa. Jak ktoś wychodzi wieczorem, musi napisać na grupie (na której są wszyscy mieszkańcy) żeby tych drzwi, nie zamykać. Jak na zdjęciu niżej...


@Babojadek:

czyli:
a) i tak sa praktycznie codziennie otwarte
b) jak w mieszkaniu nikogo nie ma, to i tak sa otwarte, bo nie ma kto ich zamknac xD

darujcie sobie lepiej to pozorne
  • Odpowiedz
@Babojadek: naprawdę? Od razu trzeba było wprowadzić zasadę, że na ten zamek NIKT nie zamyka drzwi i już. Żyjecie jakby ten #!$%@? zamek był megazaklęciem, którego nie złamie nawet piwniczak najwyższego levelu. ^^
  • Odpowiedz
@Babojadek kiedyś mieszkałam w mieszkaniu z 5 innymi osobami. Poszłam pewnego razu na imprezę i sama z własnej winy zapomniałam kluczy od drzwi. W trakcie imprezy sobie to uświadomiłam i napisałam do kilku osób żeby zostawili otwarte drzwi jak coś. Wróciłam około 3 w nocy i jeden ze współlokatorow czekał na mnie w kuchni. Bali się zostawić otwarte drzwi więc po prostu Krzysiek czekał. Dzięki Krzychu.
  • Odpowiedz
@pat1ryk

Dwie pary drzwi lepiej wyciszają hałas z klatki, więc lepiej wymienić zamek niż zdejmować te drzwi, albo ustalić że nie będą wcale zamykane na zamek.


Aha, to zamknąć drzwi żeby wyciszały hałas nie przekręcając jednocześnie zamka nie można? Geniusz.
  • Odpowiedz