Wpis z mikrobloga

@kielus 7 polek z 2 ksiazkami na kazdej to 7 (polek) * 2 (ksiazki) czyli to samo co 2 (ksiazki) * 7 (polek)

Ja jestem ciekawy, gdzie w matematyce jest napisane, ze w takim przypadku polki maja byc na 1 czy drugim miejscu

A jakbym mial 2 ksiazki na 7 polkach zamiast 7 polek po 2 ksiazki to 2*7 czy nadal 7*2?
  • Odpowiedz
Mi się wydaje, że nauczycielom w takim wypadku chodzi o to, by dziecko dokładnie rozumiało co robi i kojarzyło zależność między tekstem a równianiem...

Tylko, że można to interperotwać jako 2 półki po 7 figurek -> 27 albo po 7 figurek na półkę, półki są dwie ->72

72 to siedem dwójek więc 2+2+2... ale też siódemka wzięta 2 razy więc 72.

Więc nawet idąć tokiem rozumowania nauczyciela jest poprawnie. Ja bym takich
  • Odpowiedz
@SpasticInk: mieli lekcję o przemienności. Jedyne co młody z niej wyniósł to definicja słownikowa - zupełnie bez zrozumienia. Dwa wieczory zabawy z mnożeniem i zrozumiał, że kolejność czynników jest bez znaczenia.
  • Odpowiedz
Za ten wykrzyknik to nie wiem co bym jej powiedzial. Powinno byc : "Prosze, popraw w zeszycie zaznaczone przyklady tak jak wskazalam. ". Rozsierdzila mnie mimo ze to nie moj bombelek.
  • Odpowiedz
@kielus: aż się dowcip przypomniał

Przychodzi syn ze szkoły:

- Tato, pani od matematyki chce się z tobą spotkać.

- A co się stało?

- Ona mnie pyta ile jest 7 razy 9. Odpowiadam, że 63. Ona mnie pyta ile jest 9 razy 7. Odpowiedziałem: Do #!$%@?, co za różnica?

- Rzeczywiście, co za różnica... Dobrze, zajdę do niej.

Następnego dnia syn znowu wraca ze szkoły:

- Tato, byłeś już w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@kielus: twoj mlody niebardzo potrafi trzymac konsekwencje w zadaniu - w pierwszym i ostatnim przykladzie pierwca liczba razy druga i o ile wynik sie zgadza, to wybor rozwiazania w drugim i trzecim jest niepoprawny. Nauczycielka ma racje, bo masz miec SZESC trojek a nie TRZY szostki.
  • Odpowiedz
@kielus: Przestańcie #!$%@?ć farmazony, bo Baranek dostał pół oceny mniej trzeba kręcić aferę XD w zadaniu miał wpisać sześć trójek i siedem dwójek a nie #!$%@? kombinować od tyłu. Nie po żydowsku od prawej do lewej tylko od lewej do prawej, tak jak się czyta u nas w kraju
  • Odpowiedz
@kielus na upartego z samego czytania można mieć dwie opcje, a przynajmniej ja to tak widzę, ale może jestem #!$%@?: dwa, razy siedem oraz dwa razy, siedem. Samo to definiuje dwa różne zapisy xD a cyfrowo wygląda to tak: 2x7. Nie wiem czy jest do skumania to co napisałem,
  • Odpowiedz