Wpis z mikrobloga

@kielus: Właśnie się z żoną o to pokłóciłem :D Ona jest przedszkolanką, no i uważa że polecenie zostało źle wykonane, bo dzieci, które się uczą mnożyć, często kują na blachę tabliczkę ale nie rozumieją o co dokładnie chodzi, a te zadania pewnie miały za zadanie pomóc w zrozumieniu, że drugi składnik jest mnożony pierwszy_składnik razy. Ja jej tłumaczę, że matematycznie wszystko jest ok, a ona mówi, że nie widać polecenia (to
  • Odpowiedz
@nielegalny_imigrant: Po pierwsze primo, nie kłóć się z żoną ( ͡º ͜ʖ͡º). Po drugie primo ważniejsze jest dla mnie to, że młody wie co zrobił, wie dlaczego tak zrobił i wykonał działania poprawnie. Nie potrafi zrozumieć dlaczego używając tego czego uczyli się na lekcjach został oceniony w taki sposób.
Doskonale wiem, że dydaktyka rządzi się swoimi prawami, ale jeśli to stoi w sprzeczności z arytmetyką to
  • Odpowiedz
@kielus: Zaraz... a nie chodziło jej po prostu o to, że w zadaniu jest np. "dwa razy siedem"? To znaczy 7 i 7. Bierzesz siódemkę dwa razy. Jasne, ja rozumiem, że wynik będzie identyczny jak "siedem razy dwa", ale może jej chodziło o to, żeby dzieciak rozumiał, że "bierzesz" jakąś cyfre ileś razy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kielus: jesli dorosla osoba po studiach ktora ma uczyc matematyki robi takie bledy... to ja nie chce wiedziec jak wygladaja lekcje i jakie walki tam przechodza o ktorych nie masz pojecia..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@kielus: No nie wiem, miał rozpisać 6 razy 3 a nie 3 razy 6. To że policzyć można w 2 strony nie ma znaczenia. Być może nie zrozumiał treści polecenia. Trochę tak jakby miał obsadzić 3 osoby w 6 pomieszczeniach a rozpisał 6 osób w 3 pomieszczeniach.
  • Odpowiedz
@kielus nie ma zadnego krecenia malysza, babka dobrze skreslila. W zadaniu drugim maly dobrze zrobil: ma 6 dwojek czyli 6x2 W zadaniu trzecim powinien pojsc analogicznie, czyli 7x2 to siedem dwojek, a nie dwie siodemki. Mnozenie owszem jest przemienne, ale nie o to chodzilo w tych zadaniach.
  • Odpowiedz
Gruba linia poniżej której nie odpowiadam na komentarze od ludzi którzy nieogarniają przemienności mnożenia ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz