Wpis z mikrobloga

@Walther00: przydałoby się wprowadzić podstawy psychologii bo z tym mamy do czynienia non stop, ekonomia i finanse bo z pieniędzmi mamy do czynienia do końca życia, podstawy prawa, bo kto nie zna swoich praw da się wydymac, z biologii w---------c pantofelki i ameby i nauczyć o chorobach serca i nowotworowych, jak szybko wykryć symptomy i zareagować, historię skupić bardziej na historii 1900- 2000 (może coś o aferze fozz na koniec?
  • Odpowiedz
@R2D_Z_Chicago: Przez 8 lat nauki, choć opis jest mylący, bo grafika dotyczy tylko klas IV-VIII

Rok szkolny ma ok. 40 tygodni, autor grafiki uwzględnił ferie i inne okoliczności i przyjął 38 tygodni

np. 5 lekcji danego przedmiotu tygodniowo x 38 tygodni szkoły x 5 lat (nie 8 właśnie) daje takie właśnie wyniki

Oczywiście te 5 lat zawiera się w osmioletnim cyklu nauczania, więc opis jest mylący ale nie jest błędny
  • Odpowiedz
@Walther00: Nie no po co WOS skoro jest Religia ona to wychowa społeczeństwo zaradnych przedsiębiorców.... w sukienkach... żeby to jeszcze eksportować można było bezpowrotnie ale z zyskiem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie ogarniam ze tego chujstwa jest tak duzo a fizyki albo chemii tak malo oO
Tak samo ten z-----y wos powinien byc zastapiony ekonomia zeby nie rosly kolejne pokolenia wyborcow jedynej partii


Taa, powiedz to profesorożce ekonomii Senyszyn xDD
  • Odpowiedz
@Walther00: poprosiłem swoją mamę aby mnie wpisała z zajęć religii jak byłem w drugiej klasie gimnazjum, że względu na konflikt z katechetką.
W szkole średniej oczywiście z marszu poprosiłem o taki kwit i ten smutny przymus miałem z głowy na, w sumie, 6 lat.
Najlepsza decyzja w moim życiu
  • Odpowiedz
Kształtowanie obywateli bez udziału plastyki i muzyki to kształtowanie szarych i siermiężnych nerdów-fachidiotów idealnych obywateli dla peryferyjnego kraju-montowni, którzy nie ma aspiracji do tego aby rozwijać jakąkolwiek kulturę.


@kult_cwaniaka: mazz rację, ale nauka tych przedmiotów powinna być zreformowana. Powinna być historia sztuki, by dzieci inspirować, a same rysowanie i śpiewanie zostawić na jakieś zajęcia pozalekcyjne (pomijając edukację wczesnoszkolną, gdzie jeszcze dzieci kształtują zdolności manuakne). Obecnie, a przynajmniej za moich czasów
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Jesteś kolejna osoba na wykopie, która ma chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem, Napisałem, że uczenie religi w szkole jest bezsensu ale nic dziwnego, że sumarycznie jest jej więcej skoro uczy się jej od początku edukacji w przeciwieństwie do przedmiotów ścisłych, które musza mieć jakaś podstawę matematyczna żeby ich nauczanie miało jakiś sens
  • Odpowiedz
Jakieś źródło bo widzę, że nieobowiązkowej religii jest 2 godziny w tygodniu?


@4x80: Kiedyś tu pisałem, bo dalej jestem zaskoczony, moja córka w pierwszej klasie ma 2h religii, a "zajęć komputerowych" jedną.

(na szczęście j.angielski
  • Odpowiedz
No bo do czego chcesz użyć np takie F = m∙a XD

Dopiero rachunek różniczkowy pokazuje siłę fizyki i nie wiem dlaczego tak prostą rzecz wypchnięto na studia


@lakukaracza_: nooo f=ma to zły przykład, bo daje obraz rzeczywistości i pozwala zrozumieć czas.
Rachunek różniczkowy nie jest prosty. Ludzie wykładają się na pochodnych, całki są zmorą studentów polibudy, a różniczki to jest jeszcze klasa wyżej. No ale jak lubisz takie rzeczy,
  • Odpowiedz