Wpis z mikrobloga

Co? Moi synowie oszczędzają 11% czasu szkoły bo nie chodzą na nauki moralne z epoki brązu? Chyba muszę jakieś dodatkowe zajęcia im znaleźć.

@lakukaracza_: Polecam zapisać ich na angielski, szkolny poziom nauczania języka to żart, a jest on niesamowicie przydatny w życiu. Jestem bardzo wdzięczny rodzicom że mnie wysłali na angielski, best decision ever.
  • Odpowiedz
@Walther00: Co? Moi synowie oszczędzają 11% czasu szkoły bo nie chodzą na nauki moralne z epoki brązu? Chyba muszę jakieś dodatkowe zajęcia im znaleźć.


@lakukaracza_

Epoka brązu to kilka tys lat przed Chrystusem. Pierwsze obrzędy religijne towarzyszyły chowaniu ciał zmarłych, rozwojowi mózgoczaszki, ludzkiej świadomości i sięgają 100,000 lat p.n.e. Nie wiem czego uczysz swoje dzieci, ale odpuść odwołania do prymitywizmu, bo to Ty jesteś bliżej świata zwierząt, a nie
  • Odpowiedz
#!$%@? jak to jest ze przez cala edukacje ja mialem dwie religie przez tydzien, wyczuwam ze wyssane z #!$%@? xD pozatym mozna sie wypisac lel
  • Odpowiedz
@lazzyday:
@lakukaracza_:

Koniec epoki brązu to okres ok 1225 - 1175 pne.

Są to czasy Echnatona i Ramzesa II oraz III, a zatem całkiem znanych postaci. Ponadto z tym okresem Homer ma dużo wspólnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Życie Mojżesza datuje się na XIII wiek pne (nie wiem niestety w jaki sposób), jest więc tylko trochę starszy niż pozna epoka brązu
  • Odpowiedz
@xcGM: Szkoła trwa ok 40 tygodni, trzeba pomnożyć x2 bo są dwie religie w tygodniu i x12 (6 lat podbazy, 3 gimbazy, 3 licbazy) i wychodzi 960 godzin.

Weź poprawkę na święta, ferie itp i wyjdzie Ci tyle ile na obrazku
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Stare teorie. Dziś nawet wsród biblistów ciężko znaleźć kogokolwiek, kto opowiadałby się za tak wczesną datacje. Co prawda niektóre fragmenty Biblii mogą pochodzić z XIII/XII wieku p.n.e. (pieśń Debory, pieśn Morza), jednak księgi Starego Testamentu w takiej postaci jak dziś mamy, powstały między VI, a I wiekiem p.n.e.
Coraz więcej zwolenników zdobywa pogląd, jakoby finalna redakcja Tory (pierwsze pieć ksiąg Biblii, opisujących historię od stworenia świata do przybycia do
  • Odpowiedz
@Walther00: juz 3latki mają kurła religie. U nas jest 2x w tygodniu po 15 minut. Na pierwszym zebraniu syna wypisaliśmy, przedszkolanki na początku roku mówiły ze jeszcze nie wiedzą kiedy religia sie zacznie. ale od jakiegos czasu syn zaczął nam nucić religijne piosenki a raz przed snem szepnął mi na ucho "kocham Jezusa" ()
Okazało się, że religia jest od dawna i że na czas jej
  • Odpowiedz
@Chedorlaomer: Oczywiście, że przed reformą Jozjasza nie istniała nawet księga powtórzonego prawa, a Biblia się uformowała dopiero po niewoli Babilońskiej. Ale ja tutaj nie o faktach a o tym co twierdzą chrześcijanie.
  • Odpowiedz
Co? Moi synowie oszczędzają 11% czasu szkoły bo nie chodzą na nauki moralne z epoki brązu? Chyba muszę jakieś dodatkowe zajęcia im znaleźć


@lakukaracza_: byłoby cool, gdyby powstała jakaś oddolna inicjatywa organizowania dzieciom zajęć w godzinach lekcji religii
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Chyba jedynie zwolennicy dosłownej nieomylności Biblii. Nowsze edycje Biblii, czy to katolickie czy protestanckie zaczynają już pomału i nieśmiało uwzględniać ustalenia nauki dotyczące powstania Biblii (widać to po wstępach i przypisach) jednak by dotarło to do przeciętnego wiernego potrzeba trochę czasu.
@Walther00: Epoka brązu w Lewancie kończy się ok. 1200 p.n.e. 1175 p.n.e. to już wczesne żelazo. Przy czym pamiętajmy, że periodyzacja ta jest mocno umówna -
  • Odpowiedz
język polski, zwłaszcza literaturoznawstwo jest bardzo istotny, słaba jakość nauczania jest porażką polskiej edukacji i wszystkie osoby które "zmniejszają" temu przedmiotowi ilość godzin zupełnie nie rozumieją jaki ważny jest
  • Odpowiedz
@Anthermil @Mantis_Toboggan_MD:Plastyka i muzyka rozwijają bardzo ważne części mózgu które nic innego nie rozwija dobrze też wpływają na kreatywność , zmysł przestrzenny i wiele innych. Zachowajmy balans i nie idźmy w skrajności. Zwłaszcza że to plan 1-8 a dla dzieci nie można dawać tylko sztywnych i trudnych nauk, coś przyjemnego i pożytecznego też musi się pojawić.
  • Odpowiedz