Wpis z mikrobloga

@mroz3: właśnie to mi się podobało we wrocławiu jak u was byłem
idziesz se normalnie ulicą, widzisz rząd #!$%@? kamienic z których ludzie machali do hitlera jak jeszcze miasto nazywało się breslau
a tu nagle w tym ciągu pojawia się jedna tak kompletnie z dupy odpicowana jak #!$%@? na wylotówce na zgorzelec
i tak macie w całym mieście
nie odpicują wam jednej ulicy jakiejś bliżej rynku czy takiej gdzie można by
kotek wrocek machał łapką i w ten sposób wybierał które kamienice zostaną poddane rewitalizacji


@Pangia: to chyba trochę nie tak. Remontowane są w pierwszej kolejności kamienice o największym stopniu zużycia - co w tym dziwnego?
@Pangia: jasne, że tak. Nie mniej są miejsca, gdzie zostały wyremontowane całe ciągi kamienic - widocznie wszystkie już były w tak słabym stanie.

@mroz3: Wiadomo, ale przez to co się tutaj dzieje, ludzie sobie już podorabiali historyjki o kotku wrocku przeprowadzającym losowanie na remont kamienic zupełnie pomijając fakty i interes mieszkańców w tym wszystkim (°°
odnowieniu poddano oryginalne niemieckie napisy i w sumie nie wiem po co, nie odczułem jakoś tego żebyście chcieli się z powrotem do niemiec przyłączyć


@Pangia: a może to sygnał, że mieszkańcy miasta znają i respektują (nie wiem czy to właściwe słowo) historię tego miejsca?
@Shagot: gdyby całe pierzeje remontowali to dlaczego nie? już teraz ceny nieruchomości są wysokie niezalezienie od lokalizacji a to tylko były dodatkowy czynnik
@Shagot: czyli potwierdza się to o czym mówię remonty całych pierzei kamienic stawiałby je na uprzywilejowanej pozycji w stosunku do niewyremontowanych