Wpis z mikrobloga

Nie ma co, te pierwsze Abramsy to historyczny moment. Czytam że tylko Polska i USA będzie operowała na najnowocześniejszych wersjach i mamy dostać jeszcze pociski i pancerz który nigdy nie był sprzedawany do innego kraju. To pokazuje że USA po prostu na nas stawia. A że PIS woli USA od Niemców, to fajnie się złożyło xD. Ogólnie wiadomo że polityka jest jaka jest, każdy ma swoją wizję ale PISowcom akurat za zezłomowanie ruskiego szmelcu na ruskich terrorystach i do tego zastąpienie tego nowoczesnymi sprzętami trzeba oddać że zrobili świetne. W sumie nie wiadomo komu dziękować, chyba w pierwszej kolejności Putinowi bo on otworzył do tego ruchu drzwi.

I zanim zaczniecie te gadki że zamiast czołgu można wyposażyć szpital, albo czy się cieszę że pójdę na front to odpowiem: Jak już mam iść na ten front, to wolę w Abramsie niż T-72, a jak można wydać mój i Twój hajs na sprzęt który odstrasza to lepiej tego wydać nie można. Może dzięki temu ani ja ani Wy na tym froncie nie wylądujecie.

No i widzę że USA ogłosiło zgodę wstępną na sprzedaż radarów do OPL :)

#wojna #rosja #ukraina
RafDan - Nie ma co, te pierwsze Abramsy to historyczny moment. Czytam że tylko Polska...

źródło: FztOem3WYAA4foA

Pobierz
  • 37
ciekawe kto za to zapłaci, będziemy jeść tynk ze ścian ale będzie nowy abramsik na defiladę typowa mentalność polaka abramsa rozpierdzieli to ruski lancet warty paczkę fajek


@Mich9: won syfic gdzieś indziej xD

@b4neno: To był sarkazm....

@Chekatomba Ja się nie zgodzę. Musisz mieć czołgi, żeby zatrzymać ofensywę, zanim nadejdzie wsparcie. Bez czołgów jesteś goły i wesoły.

Lotnictwo jest odpuszczane z prostej przyczyny - NATO jest wystarczająco mocne w tej
@Mich9: Dzisiaj są lata nadrabiania totalnego nie modernizowania armii. W sprawie obrony przeciwlotniczej konkretne poważne kroki podjęto w 2018 kupując pierwsze patrioty. Z wojskami zmechanizowanymi był dramat dopiero w 2021 stwierdzono że potrzebujemy na już dywizję pancerną pod Warszawą i trzeba było kupić 250 abramsów. Ostatni rok to jednak kulminacja dużych kontraktów w Korei (k9 ,k2, fa-50 K239) i USA(Himars, kolejne abramsy i amunicja) a kolejne są za rogiem między innymi
@RafDan: stary ty dobrze mówisz, nie słuchaj wykopowych ekspertów. Już miała być druga Wenezuela jak wprowadzano 500+, miała być druga Wenezuela jak wprowadzano 13 i 14 emeryturę, według ekspertów z wykopu polska to już miała dawno upaść, miała być inflacja liczona w tysiącach %. Nie ma co słuchać tych głąbów. I nie, nie jestem za rozdawnictwem, jestem za tym aby uciąć te programy socjalne i każdy zarabiał na siebie.
Czytam że tylko Polska i USA będzie operowała na najnowocześniejszych wersjach i mamy dostać jeszcze pociski i pancerz który nigdy nie był sprzedawany do innego kraju.


@RafDan: tylko że na zdjęciu są m1a1 od marines ze zerowanymi resursami. m1a2sepv3 mają być dopiero w 2025, aczkolwiek są sugestie że pierwsze pojawią się już w 2024
@ali_baba: My kupujemy starsze wersje i najnowocześniejsze. I te drugie mają mieć taki sam pancerz jak amerykański - i my to mamy mieć jako pierwsi (i być może jedyni) na świecie. Dziś to też potwierdził Błaszczak. Według mnie wynika to z tego, że wojska USA będą u nas stacjonować na stałe, i po prostu czują że to będą kontrolować i chcą tu mieć najlepsze wersje.

Jest o tym pare artykułów.