Wpis z mikrobloga

Ciekawostka, automatycy kolejowi, nie tylko dbają o stan urządzeń srk, ale do pracy jeżdżą pociągami, więc musimy mieć pewność, że wszystko co serwisujemy działa dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą, trochę to #!$%@?, nie? Jako automatyk srk na usterki i konserwację jeżdżę pociągiem, bo moja działka auta służbowego nie ma. Da się przeżyć, ale największym debilizmem dla mnie jest wymóg kupna biletu.

Jestem kolejarzem, w pracy jeśli się gdzieś przemieszczamy, to wzdłuż swojej linii więc wszystko obskakujemy pociągiem, niemniej jednak koleją podróżuje tylko służbowo, prywatnie wolę jeździć autem, i teraz ciekawostka. Kolejarze mają obowiązek tak samo jak każdy pasażer posiadać bilet, jednorazowy do 100 km kosztuje 2 zł, miesięczny na trasę +- 200 km to koszt 19 zł. To daje mi legitymacja służbowa kolejowa, mam zniżki na bilety. Za każdy bilet płacę, za legitymację raz w roku płacę około 200 zł. Moim zdaniem to chore, że jeżdżąc do pracy pociągiem muszę sam płacić za bilety, i za legitymację, chociaż robię to służbowo.

Pozdrawiam Mirków

#100twarzykolejarzy #kolej #pkp #pracbaza #zalesie
K.....k - Ciekawostka, automatycy kolejowi, nie tylko dbają o stan urządzeń srk, ale ...

źródło: comment_3rpBASB48Y06h3vtcS0Fyz7li9aL6kms.jpg

Pobierz
  • 60
@jagged: Nie, nie mam.
@Pociongowy: Nie mogę wejść do kabiny maszynisty, regulamin ściśle określa czym jest przejazd służbowy.
@su1ik: Tak powinno być, ale kolejowe związki to kolesiostwo i olewactwo, sam jestem w związkach i staram się stać kimś ważniejszym, może coś zmienię dla dobra koleji, ale to może kiedyś, jak zostanę mistrzem automatyki
@PoteznaLokomotywa: Automatycy 170zł, służba drogowa 270, wypełnialiśmy kwity tydzień temu, a jeszcze sklerozy nie mam
@Kolej00rek: polskie związki zawodowe to śmiech na sali. Te stare to układy z rządem i ciepłe posadki (co się porobiło z taką solidarnością to ja nawet nie), nowe nie powstają bo rząd skuteczną propagandą obrzydził je Polakom (wspólnie z upolityczniony mi związkami). W Polsce jak ktoś się wychyli i powalczy to go zwolnią (mimo, że działalność związkowa chroni takie osoby), a reszta zadowolona bo coś wywalczone kładzie laskę na tę osobę.