Wpis z mikrobloga

Nareszcie ukończony kolejny mebel. Był to chyba najbardziej czasochłonny projekt w mojej krótkiej karierze stolarskiej. Jednak koniec końców jestem zadowolony z efektów mojej pracy. Materiał dąb - olejowany, okucia mosiężne, wykonanie własne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta zdjęć w komentarzach. Jakość zdjęć nie powala. Jak będą chętni to postaram się ogarnąć lepszej jakości zdjęcia.
#stolarstwo #chwalesie #meble #drewno #biurko #diy #midcentury
źródło: comment_DTlIwMUkgIsVOe8nVKhMO1dPpanOr9dg.jpg
  • 221
Pięknie Ci to wyszło Mirku. Powiem nawet że za ładnie bo wygląda jak z fabryki ;p Ten materiał w szufladach też robi robotę. Całość wyszła pewnie bardzo drogo ale pewnie jeszcze Twoje wnuki będą z niego korzystać :)
@adamwbr: powiedz proszę jak to jest tym odkształcaniem drewna? Jest szansa, że takie biurko za 20 lat będzie proste? Może lepsze jakieś płyty wiórowe i naturalny fornir? Co o tym sądzisz?
@adamwbr: Wygląda fantastycznie! Szczere gratulacje! To musi być wielka satysfakcja i duma stworzyć coś takiego.

Jak ja ci zazdroszczę. Od lat interesuję się trochę stolarstwem i przeróbkami mebli, ale nie mam ani garażu, ani piwnicy ani miejsca w domu. Latem jakieś mini projekty robię na balkonie, a cały rok oglądam filmy na youtube i robię dla frajdy czasami modele 3d, bo tylko to mi zostaje (,)
Ja miałem przyjemność uczyć się i ogólnie spędzać swój czas przy takim biurku. Porównując go do biurek z IKEA to moje biurko było jak czołg przy Fiacie126p. Ciężkie solidne mnóstwo miejsca na skarby. Duży blat. Miałem szczęście że mój pokój a mieszkaliśmy w domu był spory więc wielkość nie przytłaczała. Jeżeli ktoś ma miejsce w domu a chce kupić biurko z ikea to niech lepiej dołoży kase i kupi mebel który będzie
źródło: comment_9Dz3X6x3krlRciFwtCbOEuBOGRREAVcz.jpg
@Penginsan: Dzięki, ja sprawdzałam już w swoim mieście. Są niby takie miejsca, ale: moje dojazdy (ponad godzina w każdą stronę), abonament, czasem kolejka do narzędzi i stanowisk, transport materiałów do, przechowywanie półproduktów zanim mebel powstanie, potem transport z warsztatu do - czyni to bardzo kosztownym i skomplikowanym. Takie warsztaty są super na małe, kilkugodzinne projekty.

Ale nic to, pocieszam się że może za rok, dwa będę mieć garaż/warsztat i będę mogła
@clbg: Myślę, że jednak to jest motywowane tym, że nadal pokutuje stwierdzenie, że jest to bardziej męskie zajęcie i dziewczyny, które biora w nich udzial, chca by uwaga i ocena uczestnikow byla skupiona na meritum jakim jest robienie w drewnie. Slowem - z powodu tego, ze w mieszanym towarzystwie sie wstydza/nie do konca czuja komfortowo.
@obraza_majestatu: najmij se piwnice ( ͡º ͜ʖ͡º)
@adamwbr brzydkie, dobranie materiału na blat masakra, wygląda jak z paneli podłogowych ): a wyobraź sobie jakbyś blat i boki zrobił sosnowe i ofornirował ładnym kawałkiem dębiny, byłoby o wiele lepiej ( : ale konstrukcja ładna
Nogi sprawiają, że cofnąłem się do prlu. Nienawidzę takich nóg.


@push3k-pro: teraz meble na takich nogach to najnowsze trendy. Moda zawsze zatacza koło.

Ma też to duże znaczenie praktyczne - automatyczne odkurzacze bez problemu pod nimi odkurzą. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ma też to duże znaczenie praktyczne - automatyczne odkurzacze bez problemu pod nimi odkurzą. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Krupier: A pod którymi prostymi nogami nie odkurzy? Rozumiem fotel fiński, ale pod jakim stołem z nogami wychodzącymi z rogów miałby nie przejechać?
@adamwbr: Szanuje prace. Ja właśnie zamówiłem drewno(modrzew syb.) na ławę do przedpokoju. Koszt drewna 300 zł, materiały wyjdą jeszcze z 200. Zobaczymy czy to wyjdzie tak równo jak twój mebel.
@adamwbr: proponuję wejść w spółkę z jakimś projektantem. Bo poza wykonaniem bardzo solidnym niestety designem nie powala. Możesz też sam się nim zainteresować i zacząć robić rzeczy które trafia w gusta bardziej wymagających odbiorców, ale nic nie zastąpi osoby która ma proporcje i kompozycje w małym palcu a ponadto interesuje się aktualnymi trendami. Nie odczytuj tego jako krytykę ale dobra rade bo życzę Ci dobrze
@jaywalker: mam mały warsztat. Pozostałości drewniane (wióry, trociny, ścinki itp) wywożę do teścia na wioskę. Resztę nie drewnianych śmieci wyrzucam do zamówionego kontenera.