Wpis z mikrobloga

Nareszcie ukończony kolejny mebel. Był to chyba najbardziej czasochłonny projekt w mojej krótkiej karierze stolarskiej. Jednak koniec końców jestem zadowolony z efektów mojej pracy. Materiał dąb - olejowany, okucia mosiężne, wykonanie własne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta zdjęć w komentarzach. Jakość zdjęć nie powala. Jak będą chętni to postaram się ogarnąć lepszej jakości zdjęcia.
#stolarstwo #chwalesie #meble #drewno #biurko #diy #midcentury
źródło: comment_DTlIwMUkgIsVOe8nVKhMO1dPpanOr9dg.jpg
  • 221
@adamwbr: mam różowego paska w Olsztynie ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak będę się wybierał do niej to możemy się ugadać na sesje.
Póki co dosyć skutecznie idzie mi przekonywanie jej by to ona przyjeżdżała do Gdańska
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@doh1: olejem ale nie duńskim. Stosuje olej jakiejś niemieckiej firmy (nie pamiętam nazwy) od dłuższego czasu i nie mogę narzekać. Jeśli chcesz aby taki mebel wytrzymał lata i wyglądał dobrze to wyznaje filozofię iż raz w roku wypadało by delikatnie przetrzeć olejem.
@adamwbr: Jako były stolarz meblowy stwierdzam że moda na starsze meble typu retro powraca ( ͡° ͜ʖ ͡°). Projekt jest dosłownie wyciągnięty z lat 50-60. Czysto wykonany, gratuluję i życzę kolejnych takich mebelków. Cieszy mnie że zaczynamy doceniać czyste drewno.
Wykonanie bardzo ładne, detale jak ktoś wspomniał, rączki i gałki ze sobą nie harmonizują, poza tym dizajn mnie nie urzeka, ale wiadomo gusta... każdy ma swoje...
mimo tego gratuluje i życzę kolejnych projektów, bo ten tylko wie jaka to satysfakcja kto coś w życiu zrobił.
@adamwbr: Super robota. Też chciałbym coś wykonać w domowym zaciszu i planuję zrobić, łóżko - tipi dla dziecka. Dość prosty projekt ale nie mam żadnych narzędzi typowo pod stolarkę. Mam szlifierke kątową, multiszlifierkę z tarczami do drewna i wiertarki. Co byś radził dokupić żeby chociaż równo dociąć kantówki? Skrzynka ukosowa wystarczy może? Planuję kupić zestaw do połączeń kołkowych, jakieś ściski też mam ;-)
@marcineckixx: Ja też nie mam a ciągle coś dłubie. Kupiłem tylko przystawkę do satynowania i taki wihajster co na rzep przyczepia papier ścierny do szlifierki. Jak ręce ci się od wódki nie telepią, to można pięknie szlifować drewko. Do tego zwykła piła, wkrętarka z lidla i 2 koziołki ;).
@porannewyciepsa: Rozumiem Twój zachwyt porządnym meblem - niemniej jednak wolę takie z Ikea, jak mi się znudzi po paru latach to sprzedam/wypier..lę na śmietnik i nie będzie mi szkoda. Jak będę miał taki czołg za kilka tysięcy to mi będzie szkoda, będę się musiał z nim "męczyć" do emerytury.
@gruberto to zdjęcie które wstawiłem przedstawia biurko z allegro. Cena 2 tysiące więc nie uważam że to dużo. To jest takie same biurko które ja miałem. Za lepsze biurko w Ikei zapłacisz od 500 zł w górę. Ja lubię meble które posłużą parę lat a nie ze po roku będę musiał je zmieniać i nie dla tego że chce ale dlatego że jestem zmuszony.
@adamwbr: Nie mam pojęcia o stolarstwie i nie wiem czy coś takiego to już porządna robota czy bardziej amatorka 2/10 okiem ekspertów, ale jak na moje - ładne, rób więcej. Tylko te uchwyty tak średnio pasują
@adamwbr: Nogi nieproporcjonalne do reszty, relingi do klasycznego mebla? Blat powinien choć trochę wystawać i ogólnie wygląda tak sobie ale fajnie że coś robisz!
Zajmuję się stolarką z racji rodziny w którą się wżeniłem więc jak by coś chętnie coś podpowiem lub pomogę np coś zdobyć.
Pozdrawiam