Wpis z mikrobloga

Nareszcie ukończony kolejny mebel. Był to chyba najbardziej czasochłonny projekt w mojej krótkiej karierze stolarskiej. Jednak koniec końców jestem zadowolony z efektów mojej pracy. Materiał dąb - olejowany, okucia mosiężne, wykonanie własne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta zdjęć w komentarzach. Jakość zdjęć nie powala. Jak będą chętni to postaram się ogarnąć lepszej jakości zdjęcia.
#stolarstwo #chwalesie #meble #drewno #biurko #diy #midcentury
adamwbr - Nareszcie ukończony kolejny mebel. Był to chyba najbardziej czasochłonny pr...

źródło: comment_DTlIwMUkgIsVOe8nVKhMO1dPpanOr9dg.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
Ja miałem przyjemność uczyć się i ogólnie spędzać swój czas przy takim biurku. Porównując go do biurek z IKEA to moje biurko było jak czołg przy Fiacie126p. Ciężkie solidne mnóstwo miejsca na skarby. Duży blat. Miałem szczęście że mój pokój a mieszkaliśmy w domu był spory więc wielkość nie przytłaczała. Jeżeli ktoś ma miejsce w domu a chce kupić biurko z ikea to niech lepiej dołoży kase i kupi mebel który będzie
porannewyciepsa - Ja miałem przyjemność uczyć się i ogólnie spędzać swój czas przy ta...

źródło: comment_9Dz3X6x3krlRciFwtCbOEuBOGRREAVcz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@obraza_majestatu:
Zależy gdzie mieszkasz, ale w miastach jest sporo 'otwartych pracowni' i warsztatów, gdzie za miesięczna skladke mozna z nich korzystac, a takze brac udzial w warsztatach itp. W Warszawie sa nawet kursy stolarstwa tylko dla kobiet.
  • Odpowiedz
Nogi sprawiają, że cofnąłem się do prlu. Nienawidzę takich nóg.


@push3k-pro: I te nogi kompletnie nie pasują do góry. To biurko ma kompletnie od czapy wymieszane style i propocje. Na górze zwaliste, na dole „patyczak”.
  • Odpowiedz
@Penginsan: Dzięki, ja sprawdzałam już w swoim mieście. Są niby takie miejsca, ale: moje dojazdy (ponad godzina w każdą stronę), abonament, czasem kolejka do narzędzi i stanowisk, transport materiałów do, przechowywanie półproduktów zanim mebel powstanie, potem transport z warsztatu do - czyni to bardzo kosztownym i skomplikowanym. Takie warsztaty są super na małe, kilkugodzinne projekty.

Ale nic to, pocieszam się że może za rok, dwa będę mieć garaż/warsztat i będę
  • Odpowiedz
@adamwbr: Good job. Niezależnie czy komuś się podoba czy nie, ja popieram twoją robotę. Zrobione własnoręcznie ma wartość. J*bać malkontenckich stulejarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@clbg: Myślę, że jednak to jest motywowane tym, że nadal pokutuje stwierdzenie, że jest to bardziej męskie zajęcie i dziewczyny, które biora w nich udzial, chca by uwaga i ocena uczestnikow byla skupiona na meritum jakim jest robienie w drewnie. Slowem - z powodu tego, ze w mieszanym towarzystwie sie wstydza/nie do konca czuja komfortowo.
@obraza_majestatu: najmij se piwnice ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@adamwbr brzydkie, dobranie materiału na blat masakra, wygląda jak z paneli podłogowych ): a wyobraź sobie jakbyś blat i boki zrobił sosnowe i ofornirował ładnym kawałkiem dębiny, byłoby o wiele lepiej ( : ale konstrukcja ładna
  • Odpowiedz
@ruzowy_wonsz: wtedy nie byłby to lity dębowy mebel tylko fornirowane gowno, taki juz urok klejonki debowej, mozna coprawda dobrac lepiej kolorystycznie i "slojowo" ale tutaj i tak moim zdaniem wyglada to dobrze.
  • Odpowiedz