Wpis z mikrobloga

Brawo.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że nie będzie zapraszał księży na oficjalne uroczystości miejskie, w tym na wmurowanie kamienia węgielnego pod nowymi inwestycjami. – Urząd powinien być neutralny światopoglądowo – stwierdził prezydent stolicy w rozmowie z TVN24 – podaje newsweek.pl


https://www.portalwarszawski.com.pl/2019/11/25/nie-bede-zapraszal-ksiezy-na-uroczystosci-miejskie-rafal-trzaskowski/

#warszawa #polska #polityka
  • 27
Trzaskowski jest naprawdę neutralny światopoglądowo


@nbhd: Z definicji nie ma czegoś takiego jak neutralność światopoglądowa, bo by musiała oznaczać brak światopoglądu. Każdy ma jakiś światopogląd. Prawo wynika z jakiegoś światopoglądu, tym bardziej zwyczaje. To tylko próba znalezienia wspólnego mianownika, który nie jest podważany. Ale to też oznacza jakiś światopogląd. Problemem są przy tym manipulacje, bo każdy ciągnie w swoją stroną i przy tym często zachodzą brudne zagrywki. Neutralność, która jest de
@modzelem nie da sie zeby bylo swieckie. Panstwo tworza ludzie a oni w wiekszosci sa wierzacy. Wiszacy akrobata w sejmie mi w ogole nie przeszkadza, swiecenie samochodow strazackich mnie raczej smieszy.
@poprostuzyj: to co piszesz jest uniwersalne dla wszystkich „zbiorów ludzkich”, np. płci, ras, wyznań etc. To, że ktoś chce być normalnie, jak człowiek traktowany nie jest poglądem, tylko potrzebą.
@MiKeyCo: @nbhd: Jakie religie są akcentowane przy różnych okazjach mających miejsce w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

I zdefiniuj proszę "genderyzm", który ma miejsce podobnież również w Warszawie, bo ja jako mieszkaniec takowego nie widuję.

Poproszę również o źródło, które metkuje LGBT jako światopogląd, bo to również niezły fikołek..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hellyea: no i co w związku z tym? Tłumacze dość oczywistą sprawę co się rozumie przez "światopogląd lgbt", bo ze zrozumieniem tego najwidoczniej masz problem. Warszawka to nie moje miasto, ale przypuszczam, że ludziom, którzy wytykają hipokryzję prezydentowi nie chodzi o bycie gejem (którym zresztą chyba nie jest), a o to, że w przypadku lgbt neutralny nie jest (i nie chodzi o poglądy gościa, a choćby symbole tęczy, które są dopuszczane