Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem #moto mireczki
Likwidacja szkody z #oc sprawcy
Taka sprawa... Aż trudno w to uwierzyć ale miałem dwie stłuczki, dzień po dniu, w tym samym miejscu, w ten sam sposób. W obu przypadkach sprawczyni z zakorkowanego pasa, w niesygnalizowany sposób, wjeżdża na pas, którym się poruszam wprost pod mój samochód. Za pierwszym razem policja musiała Panią uświadomić (#logikarozowychpaskow 450zl, 6pkt), za drugim wystarczyło oświadczenie. Posiadam rejestrator video więc udowodnienie swoich racji to tylko formalność (póki sprawy w toku nie będę nic publikował). Po obu kolizjach straty takie same i ciężko powiedzieć która kolizja co spowodowała. Uszkodzony mam zderzak przedni, błotnik, nadkole, felga. Auto 3letnie, wycenione na 45k, zadbane i takie ma pozostać.
Teraz pytanie o #odszkodowanie. Ubezpieczalnie są dwie różne. Czy mogę zgłosić sprawy do obu? Czy z obu należy mi się takie samo odszkodowanie? Czy muszę sam informować ubezpieczalnię, że szkody są dwie i sie pokrywają? Czy to jest gdzieś widoczne w systemie, że są otwarte dwie likwidacje?

Chciałbym w pierwszym przypadku likwidować szkodę bezgotówkowo a w drugim wziąć kasę.

#motoryzacja #samochod #wypadek #porady #odszkodowanie #ubezpieczenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 6
@Akirra No należy. W wysokości poniesionej szkody. A nie, ze OC pierwszego sprawcy pokryje koszt naprawy, a z drugiego dostanie wypłatę „odszkodowania” w takiej wysokości, w jakiej szkoda by wystąpiła, gdyby uderzyła w nieuszkodzone auto. To jest wyłudzanie odszkodowania.