Wpis z mikrobloga

Zbadałam sobie poziom D3 we krwi. Ja szukałam takich wyników, więc może komuś się przyda.
mój wynik to 53,6 ng/ml. Laboratorium nie podało normy, ale wg mp.pl jest to stężenie wysokie.


Nie badałam tego wcześniej, bo moja skóra nie widziała słońca w lato a badanie jest drogie. Badanie jest warte kilkaset tabletek z wit D3. wolałam zacząć to uzupełniać w ciemno. Wiedziałam, że mam niedobór.

To wynik po jednej paczce Vigantolettenu 1000 (90 tabletek) i jednej paczce witaminy z KFD.
5 dni przed badaniem nie brałam tabletek. bez żadnych naukowo udowodnionych powodów.
W międzyczasie brania d3, wzięłam też 30 tabletek (1 dziennie) leku z witaminami 2500 j.m. A + 200 mg E. jest tani. To też witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i mają pomagać we wchłanianiu wit. D.
Tabletki brałam przy posiłku z tłuszczem. Jak któregoś dnia nie jadłam tłuszczu (np. sera żółtego czy masła), to nie brałam tabletek.
Ile brałam dziennie? różnie. czasem 0 a czasem, jak mi się sypnęło to i 6.

Jak widać po wyniku, chyba w porę zrobiłam badanie, bo mam już stężenie wysokie. Teraz będę brała jakieś 2 lub 4 tysiące jednostek międzynarodowych dziennie. 4k dziennie to maksymalna bezpieczna dobowa dawka dla zdrowych ludzi wg mp.pl.

Tabletki brałam, żeby wspomóc swoje zęby i kości żuchwy #dentysta #stomatologia #zeby
szkoda, ze na stronie kfd juz nie ma zestawów z wit D3, zeby kupić troszkę taniej.
zauważyłam poprawę nastroju i tylko tyle.
#witaminy #kfd #suplementy #zdrowie #choroby #depresja #leki #ciekawostki #leczenie #badania
Prozdrowotny - Zbadałam sobie poziom D3 we krwi. Ja szukałam takich wyników, więc moż...

źródło: comment_vXoH8EmMdKmXX3xoMMbnrjF06l6Lx0NZ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz