Wpis z mikrobloga

W końcu jakiś wybitnie dobry trening się trafił :) Naprawdę świetnie się ćwiczyło.

Poszło 220kg w wyciskaniu z gumami i to na totalnym luzie i z łatwością a kompletnie mi technika uciekła lol, PR + 5kg. Swoją drogą myślałem że to jest 210kg, ale coś mnie tknęło sprawdzić naciąg gum nową wagą i ewidentnie wychodzi 60kg z gum a nie jak myślałem 50kg.

Co do techniki to zupełnie źle się ułożyłem a wyciskając straciłem napięcie i sztanga mi uciekła zupełnie źle ją wycisnąłem, co widać na nagraniu jak nagle się zatrzymała, ale skorygowałem tor i bez problemu to docisnąłem lol. Sam jestem zdziwiony siłą i łatwością z jaką to poszło... a dokonałem jednej zmiany w wyciskaniu, zacząłem łapać wąsko, gdzieś na szerokość barków, czyli mały palec 1cm od znaczników i nagle czuję jakbym dopiero zaczął triceps poprawnie wykorzystywać, dziwna sprawa, będę próbował dalej :)

Dalej nie cisnąłem 1RM plan był zrobić mały PR i przejść dalej zostawić sobie niedosyt w głównym ćwiczeniu, a zmasakrować asysty... No i gdzieś po 5 serii wiosłowania do samego końca już walczyłem żeby się nie zrzygać :P Bo cały ten trening został wykonany w niecałe 1,5h.

Dzisiejszy trening

Bench press vs bands - 220kg x 1
CG incline bench 45d - 100x5 115x5 130x5 145x6
Incline db rows - 10x10
Wide lat pulldows - 4x12
Triceps pushdown - 1x Cluster set
Hammer curls - 3x12

Btw: Spoter waży jakieś ~105kg :P

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #sport
IntruderXXL - W końcu jakiś wybitnie dobry trening się trafił :) Naprawdę świetnie si...
  • 21
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Coś długo nie dawałeś wpisów już się martwiłem że coś się stało. Kolejnym razem muszę ci napisać to samo, czyli strasznie cię przekrzywia w trakcie wyciskania i powinieneś coś z tym zrobić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Coś długo nie dawałeś wpisów już się martwiłem że coś się stało. Kolejnym razem muszę ci napisać to samo, czyli strasznie cię przekrzywia w trakcie wyciskania i powinieneś coś z tym zrobić( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darksed: Nic mi nie jest :) Miałem po prostu bardzo słaby okres, trochę treningów wypadło, innych nawet mi się nagrywać nie chciało, powiedziałbym norma, w końcu nie można mieć przez cały
  • Odpowiedz
: to sa talerze po 100kg? Rozumiem, że to ktos customowo Ci odlewał. Jesteś zadowolony?


@sinbad_: Hmmm, nie mógłbym być nie zadowolony 3zł z kawałkiem za kilogram to jest jak za darmo lol. Ale krążki idealne nie są, i jak zamawiałem partiami to różnią się od siebie... Najważniejsze że te akurat ważą tyle ile powinny, i te największe mają odpowiednią średnicę czyli 45cm.

Powiedziałbym że takie krążki są lepsze niż
  • Odpowiedz
Powiedziałbym że takie krążki są lepsze niż niejedne gumowe z typowych siłowni, gdzie 20kg może ważyć 18,9kg :) Więc nie grozi mi sytuacja że podnoszę niby 300kg a mam 291kg na sztandze tak naprawdę.


@IntruderXXL: a skąd masz pewność, że nowa waga która pokazuje 60kg jest bliższa prawdy niż poprzednia która pokazała 50kg? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a skąd masz pewność, że nowa waga która pokazuje 60kg jest bliższa prawdy niż poprzednia która pokazała 50kg? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@shdw: Bo stary sposób był mierzony na pałę wagą za ~15zł... a teraz dokonane zostały pomiary na podstawie nagrania aby oszacować dokładną wysokość gum i wagą za 200zł zdecydowanie wyższej klasy. Po prostu bardziej się przyłożyłem teraz do pomiaru :)

Ale tak naprawdę... żadnego
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Ja jak wyciskalem z gumami to zauwazylem, ze ten ciezar czuc zupelnie inaczej niz podczas zwyklego wyciskania. Powiedzialbym, ze jest ciezej (nawet jesli zelastwo + gumy sumarycznie waza tyle samo co samo zelastwo w innym wypadku) niz bez gum z tym samym ciezarem. Niby na dole jest latwiej, bo gumy sa mniej naciagniete, ale jednak gumy mocno chca te plecy rozjechac, a lockout to juz w ogole jest walka
  • Odpowiedz
Ja jak wyciskalem z gumami to zauwazylem, ze ten ciezar czuc zupelnie inaczej niz podczas zwyklego wyciskania. Powiedzialbym, ze jest ciezej (nawet jesli zelastwo + gumy sumarycznie waza tyle samo co samo zelastwo w innym wypadku) niz bez gum z tym samym ciezarem


@DywanTv: Tak to prawda. Dlatego u wielu osób te wyniki to znaczy ciężar + gumy i sam ciężar są właściwie takie same, albo bardzo zbliżone.

Gumy jednak
  • Odpowiedz
a co sądzisz o gumie założonej tak żeby ciągnęła sztangę w tył i w dół? W celu nauki spięcia najszerszego


@Kwiatuszek_Mateuszek: To raczej po prostu w tył powinna ciągnąć, i to lekka guma powinna być. Można tak zrobić sobie raz czy dwa żeby pomogła zrozumieć, poczuć najszerszy.

Ale znam lepszy sposób na to... https://youtu.be/VX7m6TI9Gsw?t=11

Do tego dodałbym ćwiczenie narciarz w różnych wariantach pod koniec treningu.
  • Odpowiedz
Aż poważyłem 20-stki na swojej siłowni xD Jedne mają po 19.6kg a drugie 20.1kg, na szczęście używam tych drugich i poszło dzisiaj w desce 221 a nie 216 xD


@Darksed: Yep, a jak nie masz okazji ważyć, to patrz na stan krążka, bo to przez ubytki w gumie często są takie jaja. I zobacz im więcej masz na sztandze tym istotniejsze to jest, bo nagle różnica ogromna może być.

I
  • Odpowiedz