Wpis z mikrobloga

#wroclaw Ostatnio było o ściąganiu plecaków w #mpkwroclaw To teraz moje przypomnienie: Jak jedziesz na schodach tego tramwaju czy autobusu to oprócz zdjęcia plecaka WYSIADAJ na każdym przystanku, a nie stój jak osioł i czekaj, aż Cię ludzie ominą. Szczególne pozdrowienia dla studentek bodajże z UM, które stanęły po obu stronach drzwi i szczebiotały ile się da. Dopiero strzał z bara od jakiegoś mikrokoksa spowodował, że ruszyły tyłki w dół.
Dodatkowo jest mi przykro bo tym razem w 16 nie trafilem na żadnego Pana Żula i była pełna dopiero od 4 przystanku, a nie 3 :/
  • 12
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: to w ogóle powinien być standard zachowania, ale jak się ma wzrok wlepiony w ekranik smartfonu i zawzięcie pisze jakieś wiadomości, nie zwracając uwagi na to, co się dzieje wokół siebie i ledwo utrzymując równowagę (taką sytuację widziałem wczoraj po południu w autobusie linii 501 w Krakowie) to nie ma się czemu dziwić.
  • Odpowiedz
@OSH1980: Tego to akruat nie jestem w stanie pojąć bo jak się otwierają drzwi w autobusie/tramwaju, a stoisz tuż przy nich to przecież czujesz, że coś się przesuwa. ... no ale nie... nie ruszą się.
A chciałbyś wejść dalej do środka to nie jesteś w stanie bo wszyscy czy jadą 1 czy 5 przystanków MUSZĄ stać przy samych drzwiach i stoisz jak taki dureń. No xD
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: ja wysiadam i wsiadam, jak wsiądą wszyscy. Ale w takich sytuacjach to najbardziej szlag mnie trafia o te garby na plecach. Widzi jeden z drugim czy drugą, że ścisk i zamiast to ściągnąć, to stoi jak idiota/idiotka.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: To wszędzie tak jest. Najbardziej mi się podoba jak samolot ląduje a już wszyscy Janusze stoją mimo, że drzwi jeszcze nie otwarte a ja siedzę spokojnie i czekam aż większość osób wyjdzie i wtedy biorę bagaż i wychodzę spokojnie zamiast stać 5 minut i się przeciskać xD.
  • Odpowiedz
  • 0
@Darth_Gohan ostatni raz komunikacją miejską jechałem jakieś 22 lata temu, widzę że dużo się zmieniło od tamtego czasu, ciekawe czy ktoś napisze jakiś poradnik dla ludzi którzy chcieliby się pierwszy raz lub po długiej przerwie przejechać tramwajem
  • Odpowiedz
@Lucius: Podstawowa sprawa: Teraz jak chcesz wsiąść/wysiąść obojętnie czy tramwaj/autobus musisz nacisnąć przycisk. Niektórzy, się mogą zdziwić jak tyle nie jeździli, że trzeba.

Nie wiem czy trzeba coś takiego pisać. Starczy mieć trochę rozumu po prostu.
  • Odpowiedz
@Lucius: Po wrocławsku by było tak:

- Sprawdź rozkład w necie/apce/na przystanku, porównaj go z tablicą elektroniczną na przystanku (o ile jest). Dlaczego? Papierowy rozkład pokazuje sztywny czas przyjazdu, bez żadnych korekt typu korki. Tablica pokazuje rzeczywisty, mobilne apki też, więc łapią opóźnienia albo przyśpieszenia.
- Jak tramwaj podjedzie, podejdź do losowych drzwi. Będą schody albo niska podłoga, zależy od typu tramwaju. Po zatrzymaniu się pojazdu naciśnij przycisk przy drzwiach (okrągły,
  • Odpowiedz
@wiedro - Sprawdź rozkład w necie/apce/na przystanku, porównaj go z tablicą elektroniczną na przystanku (o ile jest). Dlaczego? Papierowy rozkład pokazuje sztywny czas przyjazdu, bez żadnych korekt typu korki. Tablica pokazuje rzeczywisty, mobilne apki też, więc łapią opóźnienia albo przyśpieszenia.

Najlepiej jeszcze sprawdzić czy pojazd w ogóle ma szansę znajdować się tam gdzie na niego czekamy.

Sytuacja z tej soboty.

Misja: Dotrzeć z Grabiszyńskiej na Stadion Olimpijski.
Czas: 1h
"Jak dojadę" pokazuje
  • Odpowiedz